Samsung Galaxy S2 se možná 4.2.2 nedočká

Samsung Galaxy S2 se možná 4.2.2 nedočká
, , aktualita
Z tohoto telefonu se pomalu stává legenda, neboť zažil dvě velké aktualizace Androidu a nyní měl svou pouť oficiálně ukončit u verze Jelly Bean 4.2.2. Jenže nyní se objevují zprávy, že této verze Galaxy S2 možná nedočká. Co za tím stojí?
K oblíbeným
reklama
Galaxy S2 (SII) je na trhu již hezké tři roky a za tu dobu jej koupilo několik desítek milionů zákazníků. Obrovská uživatelská základna tak korejské společnosti nedovoluje jednoduše zahodit tento model do propadliště dějin, ale naopak nutí k pravidelným aktualizacím operačního systému.


Galaxy S2 dorazil na trh již v roce 2011

Svou pouť začala S2 na Androidu 2.3 (Gingerbread), kde však nebyl využit plně potenciál systému, a tak byla pozdější aktualizace na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) prakticky „povinná“. Letošní vylepšení na Android 4.1 (Jelly Bean) bylo pak příjemným překvapením a Samsung následně oficiálně oznámil, že poslední verzí bude 4.2 (Jelly Bean).


Zcela zaslouženě patří S2 do redakční síně slávy (klikněte pro recenzi)

Poslední zprávy však hovoří o tom, že jakási chyba v prostředí TouchWiz prozatím komplikuje finální odladění ROM a uvažuje se i nad kompletním zrušením této aktualizace. Jelikož však Samsung verzi 4.2.2 slíbil miliónům uživatelů, pochybuji, že by se chtěl dobrovolně vystavit následnému hněvu, který se díky sociálním sítím šíří rychlostí světla.

Ještě zajímavější, avšak mediálně ne tolik propíranou záležitostí jsou uzavřené ovladače na čipset Exynos, které prozatím „kuchařům“ z XDA-developers komplikují ladění nejnovější ROM na každém kroku. Samsung je po celou dobu životnosti Galaxy S2 držel ve svém trezoru, avšak s jeho odchodem do důchodu by snad mohl celou dokumentaci uvolnit.

Zdroj: Sammobile
reklama
Nejnovější články
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony
Další novinkou z dílen společnosti Qualcomm je plošně velká ultrazvuková čtečka otisků prstů 3D Sonic Max. Ta by nyní měla být schopna pobrat rovnou dva otisky najednou. Bude také rychlejší a bezpečnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm uvedl čipy Snapdragon 865 a 765/765G s 5G Qualcomm uvedl čipy Snapdragon 865 a 765/765G s 5G
Qualcomm představuje nové výkonné mobilní procesory Snapdragon 865 a 765. Oba dva nabídnou i velmi rychlé 5G připojení, v případě slabšího čipu 765G dokonce nativně přímo v procesoru bez externího modemu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Cybertruck přistižena v reálném provozu Tesla Cybertruck přistižena v reálném provozu
Extravagantní pickup Tesla Cybertruck už spatřil světlo světa a objevil se na reálných silnicích. Jednomu řidiči v USA se totiž povedlo zachytit jeden z prvních kusů v reálném provozu mezi dalšími auty.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S jednoho Němce už najela 1.000.000 km Tesla Model S jednoho Němce už najela 1.000.000 km
Elektromobily jsou často spojovány s tím, že jejich akumulátory nic nevydrží a za dva roky jsou zralé do šrotu. Jeden Německý řidič ale se svou Teslou Model S najel už jeden milion km. Je však pravdou, že toho dost vyměnil.
30.11.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře