www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli

Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
, , aktualita
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung nyní musí řešit vážný bezpečnostní problém. Její telefony Samsung Galaxy S10 je totiž za určitých podmínek možné odemknout jakýmkoli prstem a dostat se tak do nich může kdokoli. Neplatí to však o všech telefonech, ale jen o těch, které používají levná ochranná skla. Ta někdy mohou vytvářet problematické podmínky pro čtečku, která vyhodnotí jako správný otisk i ten, kdy uživatel využil jiného prstu, než pro který byla registrována.
 
Samsung Galaxy S10
 
Přišla na to Lisa Neilson, která si registrovala svůj pravý palec. Telefon vybavila levným ochranným sklem z eBay za 2,70 libry a zjistila, že se do telefonu dostane i levým palcem. Ten však nebyl registrován pro odemykání telefonu, což bylo divné. Požádala tak manžela, ať to zkusí a i jeho palce byly schopny odemknout telefon. Ochranné sklo a následný problém s nesprávným odemykáním byli schopni replikovat i na dalším telefonu jednoho z příbuzných. Samsung nyní pracuje na softwarové opravě a zatím se tak radí nepoužívat levná ochranná skla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář