reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia
Registrace: 12.7.2012
Komentářů: 8, score 1.3 | Digimanie: 772/1.4 | Svět hardware: 4/1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 28.6.2021 s hodnocením +3:
No bude to výzva, mimo Evropu se mi nechce ­- zatím bude tajně doufat, že si narazí šňupák o realitu. A tak jak se momentálně svět vyvíjí, auta můžou být v 2030 naše nejmenší starost.
Komentář z 28.6.2021 s hodnocením +2:
Takže si nekoupím Ford, Volvo, Audi, Volkswagen... Kdo dokáže zůstat u spalovacích motorů, bude král prodejů.
Komentář z 19.6.2019 s hodnocením +1:
Jo jo, za pár, už jen pět let.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 17.6.2020 s hodnocením 0:
Moderní ekodoba dává prostor opravdu divokým nápadům, a i očividným bejkovinám jako tenhle projekt. Pokud by ten benzín opravdu byl z CO2, byla by jeho výroba tak monumentálně drahá a nesmyslná, že by to byl přímo antiekologický počin roku. Spálením uhlovodíků z paliva vzniká energie a CO2 ­(plus další chemické produkty­), a pokud budou chtít znovu vytvořit uhlovodík, potažmo takovou směs uhlovodíků jako je benzín ­(tedy složitější uhlovodíky­), tu energii do toho zase budou muset dát ­- a potažmo jí budou potřebovat ještě víc, protože ztráty při procesech atd. Je potřeba do řetězců dostat vodík a další prvky, což je energeticky náročné, pokud to palivo pak při spálení energii má vydat, musí ji nejdřív získat. A to by jim vznikl čistý surový benzín, takže ještě potřebná aditivace a podobně, další náklady. Technologicky to je proveditelné, ale ve výsledku to bude jen miniskulní produkce na parádu, která bude děsivě drahá ­- pokud nebudou rovnou lhát a někde ze skryté nádrže nebude přitékat surový benzín koupený v rafinerii. To už bych spíš vzal extrakci metanu z atmosféry ­(který je na rozdíl od CO2 skutečným a vážným znečišťovatelem ovzduší­) a jeho prodej pro CNG auta, i když obsah metanu ve vzduchu je dost malý. Je to stejná zelená fantazie jako plast ze vzduchu. Bohužel automobilky při neustále silněji utahovaných šroubech emisních limitů musí vymýšlet čím dál větší kotrmelce.
Komentář z 3.1.2019 s hodnocením +1:
Většinou to zřejmě bude osobní averze k směru vývoje spojená s tvrdou palicí. Už před nějakou dobou se jeden z redaktorů Světa motorů nepokrytě přímo v jejich časopisu chlubil, že kdykoliv má příležitost tak připarkuje dobíjecí stanice aby nikdo nemohl nabíjet, že mu nikdo nic nemůže protože to není přestupek, a jak Oktávka zablokuje tři pozice najednou. Prostě někdo to má zapotřebí.