Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Remix OS: Android na počítače

, , aktualita
Remix OS: Android na počítače
Chytré telefony s Androidem jsou dnes běžným jevem, přemýšleli jste však už o tom, že byste tento operační systém viděli i na svém notebooku nebo počítači? Remix OS je Android pro počítače.
Remix OS: Android na počítače
Remix OS je operační systém založený na Androidu, ale bere si také spoustu věcí a "vychytávek" z desktopových systémů. Podle údajů by měl tento systém velmi dobře fungovat kvůli mnohem výkonnějšímu hardwaru, čímž se myslí procesory Intel, které jsou jediné podporované. Tento OS můžete nainstalovat jako klasický operační systém, ale i spouštět z flash disku.

Vývojáři, kteří mají Remix OS 2.0 na svědomí, prohlašují, že tento operační systém má představovat harmonické splynutí mobilního a počítačového světa. Zároveň klade důraz na multitasking - v jeden čas tak nebude problém dělat spoustu věcí naráz.

Jednotlivá okna se spuštěnými aplikacemi bude možné maximalizovat, minimalizovat i zavřít pomocí ikonek v pravém horním rohu. Okna se budou dát zvětšovat a zmenšovat a aplikace se dají přepínat v hlavním panelu. Nechybí ani nabídka podobná menu Start. Ovládání systému může být jak dotykové, což se výborně hodí pro notebooky, které často disponují dotykovými displeji, tak klasické prostřednictvím myši.

Od Androidu si systém bere notifikace, které se vysouvají z pravé strany obrazovky, a tvoří tak pruh po celé její výšce, naopak od desktopových operačních systémů převzal klávesové zkratky. Je tak možné třeba pomocí Ctrl+S uložit soubor. Pravé tlačítko myši rozbaluje další funkce a možnosti.

Remix OS nezapomíná ani na propracovaného správce souborů, který podle vývojářů nabídne spoustu funkcí a slibuje, že si uživatel nemusí dělat starosti s tím, kde soubory hledat. Dále výrobce vyzdvihuje snadné přesuny souborů a nezapomnělo se ani na podporu externích úložišť.

Na lidi, kteří dělají prezentace nebo různé práce, Remix OS také myslí a přichází s Office pro Android. Obrovské možnosti však otevírá obchod Google Play, který nabízí přes jeden a půl milionu aplikací, jež můžete na svůj notebook, případně počítač díky Remix OS stáhnout.

Androidní operační systém vás doslova může provázet na každém kroku - dá se totiž přenášet na flash disku a z něj i následně spouštět. A nakonec - jak si Remix OS pořídit? Operační systém lze stáhnout z oficiálního webu. A dobrou zprávou je, že je zdarma a zdarma se i aktualizuje, takže za jeho pořízení a používání nebudete nic platit.

Tento operační systém je velmi dobrý pro dotykové notebooky, kde si můžete třeba zahrát androidní hry na velké dotykové obrazovce. Je to zároveň i zajímavá alternativa k placeným Windows pro desktopový počítač.

Zdroj: jide.com
reklama