www.svetmobilne.cz
>
>
>

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka
, , recenze
Dnes otestujeme oblíbenou powerbanku od čínské společnosti Xiaomi. Půjde o model Mi PowerBank 2S 10000 mAh. Přináší stylový tenký design, nízkou hmotnost a přitom i slušné množství uložené energie. Jaká bude?
K oblíbeným
reklama
Model Mi PowerBank 2S 10000 mAh už dle svého názvu slibuje kapacitu 10000 mAh při napětí 3,7 V a s tím také 37 Wh elektrické energie. V našem testu se ukázalo, že se dá v praxi počítat s přibližně 78 % této cifry, a tedy, že nabijete akumulátory svých mobilních zařízení se souhrnnou kapacitou akumulátorů okolo 7800 mAh (pokud mají 3,7V akumulátory). Jde o číslo, které je v této třídě standardem a nijak zvlášť se tedy nevymyká zvyklostem. Zatímco staré telefony byste tímto nabili třeba 5krát, u moderních přístrojů s cca 3000 až 4000mAh akumulátory můžete počítat tak se 2 až 2,5 nabitími. I to vysvětluje, proč je čím dál populárnější větší 20000mAh varianta.
 
XIaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh
 
Powerbanka zaujme stylovým tenkým designem, kombinace hliníku a bílé barvy jí opravdu sluší. Potěší možnost nabíjet 2 zařízení současně, pochopitelně je možné přitom i powerbanku nabíjet. Vedle 5V USB výstupu jsou navíc podporovány i režimy s 9 V a 12 V. Rozumná je i rychlost nabíjení powerbanky, která se s 5V/2,0A adaptérem nabije za necelých 5,5 hodiny, což není špatné a měla by umět dokonce ještě rychlejší 9V/2,0A nabíjení. Takový adaptér jsem bohužel neměl po ruce, čistě teoreticky by to ale mělo znamenat nabití za cca 3 až 3,5 hodiny.
 
V celkovém hodnocení nelze na adresu tohoto modelu v podstatě říct cokoli špatného. Máme tu pěkný design, solidní funkce a ještě k tomu i příznivou cenu. Otázkou tak nyní jen zůstává, jaká bude životnost. Na to si už ale dnes neodpovíme.
 
 

Powerbanka je vhodná pro:


1. Běžné nabíjení s požadavkem na malé přepravní rozměry


Plusy


+ Luxusní vzhled
+ Dostatečná kapacita při malých rozměrech
+ Možnost nabíjet dvě zařízení najednou
+ Rozumná cena


Minusy


- Nezaznamenali jsme


Cena v době testování: cca 450 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik