www.svetmobilne.cz
>
>
>

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka

Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000 mAh: bílá stylovka
, , recenze
Dnes otestujeme oblíbenou powerbanku od čínské společnosti Xiaomi. Půjde o model Mi PowerBank 2S 10000 mAh. Přináší stylový tenký design, nízkou hmotnost a přitom i slušné množství uložené energie. Jaká bude?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Představení powerbanky máme úspěšně za sebou, pojďme ji tedy vyzkoušet a zjistit, co vlastně dokáže. První nabíjení zabralo přes půl dne, nicméně to mohlo být způsobeno také nabíječkou a kabelem. Podruhé jsem zkusil kabel a adaptér, které byly schopny dodat 5V/1,5A (tedy 7,5 W), což by teoreticky mělo powerbanku nabít za 5 hodin. V testu se tato kombinace obvykle pohybovala mezi 5 hodinami 45 minutami a 6 hodinami 10 minutami. Když jsem vyzkoušel rychlejší 5V/2,0A adaptér (10 W), nabíjení bylo o něco rychlejší a dalo se počítat se zhruba 5 hodinami a 20 minutami. Podporováno by mělo být i 18W nabíjení (9V/2,0A), takový adaptér jsem ale neměl při testu k dispozici.
 
Xiaomi Mi PowerBank 2S 10000mAh
 
A kolik toho vlastně powerbanka nabije? Se svými 37 Wh dle výrobce slibuje nabít 3,5krát iPhone 7, 2krát telefon Xiaomi Mi 6 nebo 1,3krát tablet iPad mini 4. Náš test probíhal se dvěma různými iPhony SE (zhruba 5,5 Wh kvůli jejich stáří a snižující se kapacitě na cca 90 % dle údajů z iOS) a fotoaparátem Panasonic Lumix S1R (23 Wh).
 
V prvním testu probíhalo jen nabíjení iPhonů, obvykle z nějakých 20-30 % do maxima. Celkem jsem byl schopen tyto telefony nabít 4,45krát (445 % akumulátoru, obvykle tedy cca 6 připojení telefonu s 20 % na nabíječku), což odpovídá kapacitě okolo 6550 mAh a 24,2 Wh. To není příliš pěkné číslo, neboť to znamená, že powerbanka byla schopna dodat jen 65 % energie, která byla nabita.
 
Druhý test už poskytl mnohem lepší výsledky. Telefony už powerbanka zvládla nabít 5,1krát a k tomu ještě 6 % baterky ve fotoaparátu. To už tvoří (přepočteno na napětí 3,7 V, neboť fotoaparát měl 7,4V akumulátor) kapacitu 7830 mAh a celkově 29 Wh. To už jsme na mnohem pěknějších 78 % ze 37 Wh, které by měl mít akumulátor v powerbance.
 
Také třetí test dopadl už dost dobře a vedle nabití 95 % akumulátoru ve fotoaparátu zde bylo ještě dost energie na 1,35× nabití telefonu. V tomto případě mi vyšlo 7730 mAh a 28,6 Wh. Z výše uvedených papírových 37 Wh je to tak 77 %. Podobná čísla se pak opakovala i v dalších testech.
 
Celkově tak můžete počítat s tím, že při napětí 3,7 V, které je společné s mnoha fotoaparáty a drtivou většinou telefonů, z této 10000mAh powerbanky dostanete zhruba okolo 7800 mAh při 3,7 V (okolo 29 Wh energie). Připomeňme, že jde o čísla, která se nijak zvlášť nevymykají standardu a např. již zmiňovaná 10400mAh powerbanka od Adata (tedy s ještě trochu vyšší kapacitou) rovněž nedosahovala papírových hodnot a se všemi těmi méně než 100% účinnostmi při nabíjení a vybíjení byla schopna dodat lehce přes 28 Wh.
 
Nyní už jen stačí znát kapacitu baterie vašeho zařízení a budete vědět, kolikrát byste měli být schopni ho nabít. V případě 3000mAh akumulátoru (má-li napětí 3,7 V) tak můžete počítat s tím, že plně nabitá powerbanka ho nabije 2,6krát (7800 / 3000). Pokud si vezmeme jako příklad kompaktní fotoaparát Sony Cyber-shot RX100 s 3,6V 1240mAh akumulátorem, zde by mělo být možné nabít jej 5krát.

reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik