reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Samsung TouchWiz: uživatelské rozhraní a přehled aplikací

, , recenze
Samsung TouchWiz: uživatelské rozhraní a přehled aplikací
Společnost Samsung, stejně jako většina ostatních výrobců mobilních zařízení se systémem Windows Mobile, výrazně zapracovala na vzhledu i užitnosti základního systému od Microsoftu. Své řešení nazvala Samsung TouchWiz.
Samsung TouchWiz: uživatelské rozhraní a přehled aplikací

TouchWiz - Systémové aplikace


Samsung se rozhodl předělat nejen uživatelské rozhraní, ale i mnoho klasických aplikací, které jsou již od nepaměti součástí systému. Platí zde to samé, co o předchozí kapitole - někdy není možné rozlišit, co je nové a co ne, takže berte s malou rezervou.


Přepínač úloh


Zajímavě zpracovaným klasickým nástrojem pro správu aplikací je Přepínač úloh, který je možné vyvolat dlouhým stisknutím akčního tlačítka. K dispozici jsou dva různé pohledy na běžící aplikace. V prvním vidíte jakýsi trojrozměrný karusel představovaný lehce zmenšenými náhledy na aplikace, mezi kterými vybíráte tažením prstu do stran a snažíte se tu požadovanou dostat do popředí, abyste ji tapnutím mohli aktivovat. V druhém pohledu vidíte aplikace jako prosté dlaždice.Jak se dá u tohoto typu aplikací předpokládat, uživatelé mohou ukončit jednotlivé aplikace pěkně jednu po druhé, nebo rychle všechny najednou. Jako bonus je, v případě spuštěné aplikace Touch Player, k dispozici i malý ovládací panel u dolní hrany obrazovky zobrazující název aktuální skladby či filmu a tři ovládací tlačítka.


Hodiny


Pro práci s časem je k dispozici sofistikovaný nástroj zvaný Hodiny složený ze 4 modulů. Prvním modulem je Připomenutí nabízející jak buzení telefonem, tak i opakované připomenutí. Obě funkce jsou velmi podrobně konfigurovatelné a nabízejí například i možnost budit místo klasickým tónem zapnutím FM rádia. Další modul je určený pro připomínání svátků a narozenin.Pro cestovatele je připraven modul Světové hodiny, kde si můžete vytvořit seznam měst a sledovat, kolik je v nich právě hodin. Posledním modulem jsou stopky s neomezeným počtem mezičasů.
Nastavení hlasitosti


Upravený je i panel pro změnu hlasitosti, který umožní nastavit ji odděleně pro systémové zvuky a pro vyzvánění; pro hlasitost během hovoru je však použit klasický apletek. Hlasitost je možné nastavit v pěti úrovních, tapnutím na vnitřní kruh se přepíná mezi hlasitým režimem, tichým režimem a vibracemi, jejiž typ je možné měnit taktéž v pěti úrovních.Podrobné nastavení zvuku jako vyzváněcí tón či tón při používání HW klávesnice je dále možné v Nastavení.