Samsung Galaxy S4: to nejlepší z Koreje

Samsung Galaxy S4: to nejlepší z Koreje
, , recenze
Není to tak dávno, kdy byly hlavní doménou Samsungu televizory. V posledních letech však štafetu převzaly telefony a my se dnes podíváme na jeden z nejlepších modelů, které Samsung vyrábí. Přivítejte milionový Galaxy S4.
K oblíbeným
reklama

Software


Telefon máme nastavený, kontakty sjednocené, přibylo pár fotografií a videí, zkrátka je čas zálohovat. Samsung pro tuto situaci připravil svoje softwarové řešení Kies, kde se opět snažil dodat co nejvíce myslitelných funkcí. Kies tak můžete pouštět v počítači v normální verzi, odlehčené verzi a pak ještě v prohlížeči. Jak si ale ukážeme za chvíli, měl by se raději soustředit pouze na jednu z nich.


Pokud připojíte telefon jako první, Kies se odmítnou nainstalovat

Kde Samsung Kies obstarat? Minule jsem chválil Sony, které u Xperie Z umístilo software do telefonu, takže nebylo třeba nic hledat. Samsung nic takového nepřipravil a vy se tak musíte vydat surfovat. Doba instalace není úplně nejkratší, avšak ani netrvá příliš dlouho. Výrazně horší je však fakt, že ihned po dokončení instalace si program chce stáhnout aktualizaci a opakovat tak dosavadní proces. Vždyť jste ale právě stáhli aktuální balík od Samsungu?


Aktualizace softwaru po instalaci proběhla celkem 2x

Inu nevadí, jedna aktualizace je ještě zvládnutelná. Bohužel po aktualizaci a spuštění programu si Samsung Kies opět řeknou o další aktualizaci a znovu se vypnou. Zde by měli pánové z Koreje trochu zapracovat. Jelikož používám software Kies už několikátý rok, mohu jen s povzdechem poznamenat, že výrobce za tu dobu stále nevyřešil řadu problémů a asi nejvíce vám při používání může vadit fakt, že Samsung Kies ani v poslední verzi stále neumí pracovat se zarovnáváním (klávesa Win + šipka) a namísto toho se program snaží na obrazovku vměstnat sám.


Takto vypadá fullscreen na externím monitoru, ano cca 20% okna je kdesi mimo monitor

Máme dobojováno a jsme připraveni na zálohování, které můžete provést buď skrze USB kabel nebo po Wi-Fi. Tedy alespoň tyto postupy nabízí výrobce, v reálném prostředí se vám Wi-Fi spojení podaří málokdy navázat a mně se to i přes dodržení pokynů výrobce nepodařilo. Tedy zařízení se vzájemně viděla, ale Kies v počítači nedokázaly načíst obsah telefonu.


Spojení funguje pouze po kabelu a navíc Kies odmítají případně aktualizovat firmware

Pomocí USB kabelu se však nakonec program úspěšně navázal komunikaci a bylo tak možné využít funkce zálohování či obnovení telefonu. Kies však můžete využít také jako správce multimediálních souborů a vše si před nahráním do telefonu řádně utřídit. Součástí balíku je software, který vám pomůže konvertovat nepodporované formáty.


Synchronizovat můžete všechno potřebné a přítomný je i automatický režim

Samsung Kies toho papírově nabízí mnoho, ale ve výsledku je tento software nesmírně problematický a zatím to nevypadá, že by jej výrobce hodlal uvést do pořádku. Zrovna v době sepisování vyšla další aktualizace, po které přestalo fungovat i kabelové spojení a musel jsem přeinstalovat ovladače. Navíc, jak si můžete všimnout z obrázků, odmítají Kies pro tento telefon případně nahrát novější firmware.


Pokud máte v telefonu více dat, doporučuji občas provést zálohu


SideSync


Samsung mezitím kromě Kies představil ještě software nazvaný SideSync, který je určen v současné době jen novým modelům, tedy například pro námi testovaný Galaxy S4. Vypuštění na trh má nastat až za pár měsíců, tak jsem si chtěl prozatím sehnat pouze betaverzi. K mému překvapení je však tento nový software určen pouze pro počítače Samsung ATIV a bude s nimi již distribuován. Od Samsungu to není zrovna nejhezčí gesto směrem k majitelům S4 a dalších novějších modelů.

reklama
Nejnovější články
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala