Samsung Galaxy S4: to nejlepší z Koreje

Samsung Galaxy S4: to nejlepší z Koreje
, , recenze
Není to tak dávno, kdy byly hlavní doménou Samsungu televizory. V posledních letech však štafetu převzaly telefony a my se dnes podíváme na jeden z nejlepších modelů, které Samsung vyrábí. Přivítejte milionový Galaxy S4.
K oblíbeným
reklama

Software


Telefon máme nastavený, kontakty sjednocené, přibylo pár fotografií a videí, zkrátka je čas zálohovat. Samsung pro tuto situaci připravil svoje softwarové řešení Kies, kde se opět snažil dodat co nejvíce myslitelných funkcí. Kies tak můžete pouštět v počítači v normální verzi, odlehčené verzi a pak ještě v prohlížeči. Jak si ale ukážeme za chvíli, měl by se raději soustředit pouze na jednu z nich.


Pokud připojíte telefon jako první, Kies se odmítnou nainstalovat

Kde Samsung Kies obstarat? Minule jsem chválil Sony, které u Xperie Z umístilo software do telefonu, takže nebylo třeba nic hledat. Samsung nic takového nepřipravil a vy se tak musíte vydat surfovat. Doba instalace není úplně nejkratší, avšak ani netrvá příliš dlouho. Výrazně horší je však fakt, že ihned po dokončení instalace si program chce stáhnout aktualizaci a opakovat tak dosavadní proces. Vždyť jste ale právě stáhli aktuální balík od Samsungu?


Aktualizace softwaru po instalaci proběhla celkem 2x

Inu nevadí, jedna aktualizace je ještě zvládnutelná. Bohužel po aktualizaci a spuštění programu si Samsung Kies opět řeknou o další aktualizaci a znovu se vypnou. Zde by měli pánové z Koreje trochu zapracovat. Jelikož používám software Kies už několikátý rok, mohu jen s povzdechem poznamenat, že výrobce za tu dobu stále nevyřešil řadu problémů a asi nejvíce vám při používání může vadit fakt, že Samsung Kies ani v poslední verzi stále neumí pracovat se zarovnáváním (klávesa Win + šipka) a namísto toho se program snaží na obrazovku vměstnat sám.


Takto vypadá fullscreen na externím monitoru, ano cca 20% okna je kdesi mimo monitor

Máme dobojováno a jsme připraveni na zálohování, které můžete provést buď skrze USB kabel nebo po Wi-Fi. Tedy alespoň tyto postupy nabízí výrobce, v reálném prostředí se vám Wi-Fi spojení podaří málokdy navázat a mně se to i přes dodržení pokynů výrobce nepodařilo. Tedy zařízení se vzájemně viděla, ale Kies v počítači nedokázaly načíst obsah telefonu.


Spojení funguje pouze po kabelu a navíc Kies odmítají případně aktualizovat firmware

Pomocí USB kabelu se však nakonec program úspěšně navázal komunikaci a bylo tak možné využít funkce zálohování či obnovení telefonu. Kies však můžete využít také jako správce multimediálních souborů a vše si před nahráním do telefonu řádně utřídit. Součástí balíku je software, který vám pomůže konvertovat nepodporované formáty.


Synchronizovat můžete všechno potřebné a přítomný je i automatický režim

Samsung Kies toho papírově nabízí mnoho, ale ve výsledku je tento software nesmírně problematický a zatím to nevypadá, že by jej výrobce hodlal uvést do pořádku. Zrovna v době sepisování vyšla další aktualizace, po které přestalo fungovat i kabelové spojení a musel jsem přeinstalovat ovladače. Navíc, jak si můžete všimnout z obrázků, odmítají Kies pro tento telefon případně nahrát novější firmware.


Pokud máte v telefonu více dat, doporučuji občas provést zálohu


SideSync


Samsung mezitím kromě Kies představil ještě software nazvaný SideSync, který je určen v současné době jen novým modelům, tedy například pro námi testovaný Galaxy S4. Vypuštění na trh má nastat až za pár měsíců, tak jsem si chtěl prozatím sehnat pouze betaverzi. K mému překvapení je však tento nový software určen pouze pro počítače Samsung ATIV a bude s nimi již distribuován. Od Samsungu to není zrovna nejhezčí gesto směrem k majitelům S4 a dalších novějších modelů.

reklama
Nejnovější články
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
20.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře