www.svetmobilne.cz
>
>

Pouzdro Noreve pro HTC Wizard (Qtek 9100, MDA Wizard...)

, , recenze
Sledováním diskuzí se dá vyčíst, že mnoho uživatelů má problém s tím, jak nosit své Vario (Wizard, Qtek 9100…). Přibalené pouzdro není příliš kvalitní, má své mouchy a člověka spíše rozčiluje, než aby byl spokojený s bezpečím svého miláčka. Jednou z alternativ je pouzdro Noreve Saint Tropez, které jsem měl možnost pár týdnů používat a o svých zkušenostech bych vám dnes rád napsal pár slov.
K oblíbeným
reklama
Jak jsem již napsal v upoutávce, přibalené „wizardí“ poudro není nic moc – pokud chcete vzít PDA do ruky, musí z pouzdra ven, navíc nešikovně vyřešené magnety ještě často způsobí otočení displaye o 90°. Dalším problémem by mohla být napevno umístěná klipsna, které překáží při nošení v batohu / kabelce / etc. Od pouzdra Noreve jsem si sliboval vyřešení těchto věcí – je klasické koncepce jako ta u které jsme se mohli setkat třeba u MDA2. PDA je dáno do obalu, který se k opasku připevňuje klipsnou. Pokud se na svojí mašinku chcete podívat, stačí pouzdro odcvakout, odklopit kryt displaye a vesele ťukat. Bohužel už na začátku mohu říci, že jsem byl dost zklamán.
Jaké je?


Pouzdro je vyrobeno z černé napodobeniny kůže. Spodní část, ve které Wizard je dokonce zevnitř jemně vypolstrována. Na odklápěcím krytu displaye (odklápí se směrem nahoru) je vpravo dole i malá stříbrná kapička s logem. Kryt se přicvakává na zadní část pouzdra pomocí malého magnetku. Na zadní částí ještě najdeme díru pro úchytku na opasek, případně záslepku, ale k tomu až později. Materiály vypadají vcelku obyčejně, ničím nezaujmou a ani si netroufám odhadovat jejich výdrž, spoje se ale zdají být pevné. A hned první výtka – zadní část pouzdra je uprostřed volnější, díky tomu máte možnost využívat fotoaparát bez vytažení PDA – mě osobně by více vyhovovalo, kdyby byla vyztužená celá zadní strana - kvůli těm pár fotkám si Wizarda klidně vytáhnu (nehledě na to, že než naběhne aplikace fotoaparátu, stihnu vyndat a zandat PDA nejméně 5x). Na závěr jen zmíním, že všechna tlačítka jsou dobře dostupná a to včetně zdířek pro připojení miniUSB i sluchátek.
Nošení


A nyní kritická část – spolu s pouzdrem samotným dostanete i klipsnu na opasek, ta je vyrobena z tvrdé umělé hmoty. Na opasku držela dobře, ale – zasouvání jde z těžka a člověka to nutí tlačit na vrchní část PDA směrem dolu a tím PDA nacvaknout do pouzdra. Problém je v tom, že přesně v těch místech je slot na miniSD kartu a když si nedáte pozor, můžete klidně miniSDčko ze slotu vysunout. Mě se to stalo několikrát, naštěstí jsem si vždy včas všiml. Proto by podle mého názoru bylo lepší, kdyby i miniSD byla zakryta koženkou, vždyť výměna miniSD není tak častá činnost. Vytahování také žádná sláva. Dá se po chvilce zvyku zvládnout i jednou rukou – pojistka jde až moc z těžka a člověk musí klipsnu chytnout zespoda a shora tlačit na pojistku. Mno existují i lepší řešení.
Aby jste ovšem mohli pouzdro i s klipsnou používat, musíte namontovat zobáček, který se do klipsny zasouvá. To je bohužel problém, který pouzdro téměř odepisuje – zobáček je jako normální šroub, prostě ho našroubujete a utáhnete (Tedy žádná matka z druhé strany, nebo inteligentní pojistka jako je třeba ta co používá Krussell). V praxi to znamená to, že při chůzi se PDA různě naklání – jednou dopředu, podruhé dozadu... Ať chcete nebo ne, časem se šroubek uvolní úplně a – Wizard letí na zem. Stalo se mi to třikrát, naštěstí ale k žádnému trvalému poškození nedošlo. Poté mi došla trpělivost a vzal jsem kleště s tím, že to utáhnu až na doraz. Jenže utáhl jsem to moc a šroub se začal protáčet. Zde byl konec mojí trpělivosti, šroubek letěl oknem, dal jsem tam záslepku a pouzdro bylo degradováno na nošení v kapse/batohu.
Závěrem


Co říci závěrem? Snad jen ještě zmíním psychologický efekt pouzdra tohoto typu – člověk začne být líný a nechce se mu Wizarda vytahovat z pouzdra ven. Tím se ovšem sám připraví o jeho největší přednost – o klávesnici. Určitě se snažte tomuto pouzdru vyhnout velkým obloukem, berte jen když bude zadarmo a to ještě jako zálohu. Jinak jsou na trhu určitě i lepší alternativy, které vás nezklamou. Pochválit se dá jediná věc – přihrádka na velkou SD kartu (tzn. Můžete s sebou nosit redukci), ale to má snad každé druhé pouzdro navíc i s přihrádkou na kreditku nebo papírek s poznámkami. Jo a nakonec – oficiální cena dle webu firmy je 39.99€
reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala