reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Kapesní elektrárna ME-27A: energie sbalená na cesty

, , recenze
Kapesní elektrárna ME-27A: energie sbalená na cesty
Při výběru mobilního zařízení zajímá většinu uživatelů především displej, procesor, paměť či podobné parametry, zato kapacita baterie bývá předmětem zájmu jen okrajově. Teprve v situaci, kdy se stav nabití rychle blíží nule a zdroj elektrické energie je v nedohlednu, si uživatelé uvědomí Achillovu patu každého mobilního elektronického zařízení, ale to už bývá pozdě a nefunkční zařízení mezitím může způsobit nemalé potíže.
Kapesní elektrárna ME-27A: energie sbalená na cesty
Kapitoly článku:
  1. Kapesní elektrárna ME-27A: energie sbalená na cesty
  2. Popis a parametry Akubloku AB-27, praktické zkušenosti, cena, závěr
Jedno z praktických řešení tohoto problému nabízí kompaktní externí akumulátor nazvaný Kapesní elektrárna ME-27A, který si dnes představíme v podrobné recenzi.Kapesní elektrárna AB-27 je ryze český výrobek z dílny RuFi, která má kromě recenzovaného produktu v nabídce i další příslušenství související s nabíjením a elektrickou energií, solárními panely počínaje a sadami konektorů pro rozličná zařízení konče. A jen pro zajímavost dodám, že výrobcem je dlouholetý aktivní čtenář tohoto serveru, vystupující zde pod přezdívkou Anitka.
Obsah balení


Samotná Kapesní elektrárna je vlastně balíček několika předmětů prodávaných v jedné krabici, které dohromady tvoří mobilní nabíjecí stanici. Konkrétně v balení najdeme:
  • Akublok AB-27 s kapacitou 13 Wh
  • Výstupní kablík s konektorem USB
  • Nabíjecí adaptér
  • Pouzdro na zip

AB-27 je logicky tou nejdůležitějš částí kapesní elektrárny ME-27A. Nabízí akumulátor s kapacitou 13 Wh (5V, 2700mAh) a obsahuje veškerou elektroniku a inteligenci potřebnou pro nabíjení a diagnostiku celého kompletu mikroelektrárny. Elektronika je klíčovým prvkem, protože chrání elektrárnu před přebíjením, přehříváním a přílišným vybitím akumulátoru; všechny tyto činnosti totiž akumulátoru nijak neprospívají a snižují jeho životnost.Výstupní kablík s konektorem USB je prostě... 24 cm dlouhý kablík s konektorem USB:). Konektor je typu F, tedy zdířka, takže do něj bez problému připojíte libovolný synchronizační USB kabel dodávaný se zařízením.Nabíjecí adaptér určený pro dobíjení akumulátoru je sympaticky malý a dává na výstupu 300 mA při 9 V. Je samozřejmě možné použít i jiné, silnější a ještě kompaktnější zdroje, ale pak je vhodné zajistit odpovídající chlazení chladiče kapesní elektrárny, aby nemusela řídící elektronika zbytečně omezovat dobíjecí proud a prodlužovat tak dobu nabíjení elektrárny. Pokud se teplota přeci jen vyšplhá příliš, je Akublok připraven nabíjení přerušit úplně, dokud teplota opět neklesne.

Pouzdro na zip je jednoduché pouzdro jako na CDčka, není na něm nic zvláštního.