HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací I.

HTC TouchFLO - uživatelské rozhraní a přehled aplikací I.
, , recenze
Již delší dobu je společnost HTC nejpilnějším výrobcem zařízení se systémem Windows Mobile. Dnes už ale nestačí nabízet stále náročnějším uživatelům pouze kvalitní hardware, v neustále rostoucí konkurenci je neméně důležité poskytnout jim i vybranou sadu aplikací.
K oblíbeným
reklama

Stopy (Footprints) v1.0


HTC Footprints je nová aplikace od HTC, poprvé představena na zařízení HTC Touch Cuise T4242, částečně integrovaná do grafického rozhraní TouchFLO, která má v principu sloužit jako sofistikovaná databanka míst, která byste si chtěli zapamatovat. Nejedná se tedy o nějaké album fotek, ale skutečně o systém, s jehož pomocí si můžete pořizovat a nadále spravovat a třídit obrazové a textové informace o navštívených místech, kam stojí za to se někdy v budoucnu vrátit. Tomu odpovídá i pět kategorií, do kterých můžete své "úlovky" třídit - Oblíbené, Nakupování, Restaurace, Prázdniny a Místa k zapamatování.
Asi nejjednodušší bude ukázat si HTC Footprints na reálném příkladu. Jste na dovolené a při procházce městem narazíte na hotelovou restauraci, kde vaří naprosto lahodnou tradiční svíčkovou s knedlíkem a brusinkami. Jako milovník omáček si chcete toto místo zapamatovat, a proto vytáhnete svého Cruise a spustíte aplikaci HTC Footprints. Nejdříve si objekt vyfotíte. Pokud jste přiliš rychlí a zařízení se ještě nepodařilo určit vaši pozici, objeví se nabídka, kde můžete buď určit pozici ručně na mapě, nebo můžete na zaměření počkat.
Jakmile máte pozici určenou, zobrazí se základní přehled s vyfoceným objektem a několika tlačítky, pomocí kterých můžete opravit fotografii, znovunačíst pozici nebo určit pozici ručně na mapě, a nebo nahrát až minutu dlouhý audiozáznam s mluveným popisem situace. Poté je možné buď kartu s informacemi uložit, nebo si můžete zobrazit další podrobnosti. V podrobnostech je místo pro telefonní číslo, podrobnou adresu, textovou poznámku nebo změnu kategorie. Změnit lze kdykoliv i pozici a nebo tu hlasovou poznámku, takže pokud jste to v prvním okamžiku udělali špatně, nezoufejte. Jakmile máme vyplněno, stačí potvrdit a karta se uloží mezi ostatní.

Tak, tímto způsobem si můžete vytvořit rozsáhlou kartotéku oblíbených míst, ale to je teprve první a řekl bych méně okouzlující krok. Tu pravou zábavu totiž představují jednak maximální snaha o automatizaci, ale hlavně propojení jednotlivých aplikací navzájem. Setkali jsme se s tím už při vytváření ukázkové karty - nejen, že se do karty automaciky zaznamenala vaše přesná pozice, ale navíc se karta pojmenovala nikoliv univerzálním "Obrázek 011", ale jako "Praha 11". Aplikace HTC Footprints totiž spolupracuje se serverem Google Maps, který na dotaz se zaslanými souřadnicemi odpoví názvem místa, v našem případě tedy Praha. Pravda, konkrétně tato vlastnost má ještě mouchy, protože například fotografie Prašné brány vedle Obecního domu v Praze dostala jméno "Dolní Rakousy", ale většinou to fungovalo bez problémů.
Ale to samozřejmě není všechno. Zobrazím si kartu vybrané restaurace a jedním tlačítkem tam zavolám, abych si rezervoval místo. Dalším tlačítkem zase pošlu její souřadnice restaurace do TomToma, který mě dovede pěkně až před vchod. Pokud je to blízko a raději bych chtěl jít pěšky, otevřu si zase jiným tlačítkem souřadnice v Google Maps a nechám se tam nasměrovat tímto programem. A tak pořád dokola, nic složitého, ale velmi efektivní systém. Jakmile se s tím sžijete a začnete tuto aplikaci využívat, můžete v ní nalézt velmi schopného pomocníka pro každodenní využití. O to víc, že uložené informace si můžete snadno zálohovat na kartu a chránit se tak proti jejich ztrátě.
I když se jedná o první verzi aplikace a je zde obrovský prostor pro další rozvoj, může být HTC Footprints už nyní velmi zajímavou pomůckou nejen pro gurmány toužící znát všechny restaurace ve městě, ale obecně pro každého, kdo si chce čas od času něco uložit pro pozdější použití.
reklama
Nejnovější články
Elektrifikované vozy v Evropě v prodejích poprvé překonaly diesely Elektrifikované vozy v Evropě v prodejích poprvé překonaly diesely
Dnes je na trhu tolik elektrifikovaných vozidel, že se jim v září povedlo poprvé v historii v Evropě prodejně překonat vozy s naftovým motorem. Při tomto tempu bude překonání i těch benzínových jen záležitostí chvilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře