www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

ESET Mobile Security: ochrana před viry i zloději

ESET Mobile Security: ochrana před viry i zloději
, , recenze
V dnešním testu se podíváme na antivir pro operační systém Android, ESET Mobile Security. Měl by chránit nejen před viry, ale také blokovat nevyžádané hovory nebo najít mobil v případě ztráty nebo krádeže.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Instalace softwaru
  2. Antivir
  3. Filtr hovorů a SMS, bezpečnostní audit
  4. Anti-Theft a Anti-Phishing
  5. Závěr
reklama

Filtr hovorů a SMS


Druhou funkcí, kterou jsem vyzkoušel, byl filtr hovorů a SMS. Při spuštění se automaticky zobrazí poslední volané číslo s nabídkou na jeho zablokování. Pokud je poslední číslo v pořádku a chcete blokovat někoho jiného, můžete filtr vyrobit ručně, případně se dostat na nabídku kontaktů (pod položkou Kdo -> Jméno) a vybrat jej odtud.
Pokud vám nějaký kontakt občas pije krev, můžete si jej takto snadno zablokovat. Je možné jej nechat blokovat "vždy" nebo jen určité dny a určité hodiny. Nelze specifikovat, zda v určité dny třeba ráno a v jiné dny třeba večer.
A jak to celé funguje? Docela dobře, i když ne bezchybně. Pokud jde o SMS zprávy, nemám žádné námitky. O tom, že vám někdo psal, nevíte nic. Pochopitelně když zavítáte do aplikace, je zde seznam blokovaných zpráv, takže si vše můžete přečíst, ale v běžném životě o ničem nevíte a nic vás neobtěžuje. O něco horší je to s hovory, alespoň pokud jde o můj mobil. Volající se dozví, že "volaný účastník hovor nepřijímá", na mém mobilu nicméně došlo k zahájení vibrací a většinou i k prozvonění. Zvonění trvalo velmi krátce, ale jen občas jej aplikace bloknula dříve, než se ozval první tón (vibrování bylo ještě o něco delší). Opět se ale o něm neudělá žádný záznam a to, že někdo volal, byste v podstatě ani nemuseli vědět, kdyby tu nebylo to krátké prozvonění nebo zavibrování mobilu.
Zde už vidíte, že mám vytvořené pravidlo a jeden nový zablokovaný hovor. Historii si můžete rozkliknout a podívat se, kdy se vám kdo snažil dovolat. Zvláštní je však to, že označení volajícího se bere z kontaktů telefonu a ne z pravidel, která si nastavíte v aplikaci (a kde si nekalým živlům můžete dát vlastní jména).


Bezpečnostní audit


Nyní se podíváme na funkci, kterou ESET nazval jako bezpečnostní audit.
Bezpečnostní audit projde aplikace a nastavení mobilního telefonu. Dívá se např. na nastavení roamingu, zda je povolena instalace z neznámých zdrojů nebo režim ladění.
V auditu aplikací je pak také seznam programů, které mají příslušná oprávnění jako např. používání placených služeb, sledování polohy a podobně. Můžete se doklikat ke správě aplikací v systému Android, nicméně lze se podívat akorát na poskytnutá práva, nikoli je však už měnit (záleží na verzi Androidu, testovaná verze Androidu 4.1.2 je neumí specifikovat ani při instalaci aplikace, zde je to typu "všechno nebo nic"). Takže při mé verzi Androidu je to vyloženě jen informativní záležitost.
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář