www.svetmobilne.cz
>
>

Agent 007: špiónské brýle s kamerou

Agent 007: špiónské brýle s kamerou
, , recenze
Nedávno jsme se podívali na problematiku špehování pomocí běžně dostupných prostředků, ať už jde o odposlechy, kamery nebo napíchnutí PC. V dnešní recenzi jsme pro vás vyzkoušeli špiónské brýle s kamerou.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Dále budeme pokračovat HD videosekvencemi, které lze natáčet. Jak již bylo zmíněno, ovládání pomocí delšího podržení tlačítka (navíc nepohodlně umístěného) není zrovna ergonomické.


Špiónské brýle s kamerou - video 1

klikněte pro zvětšeníJako první tu máme venkovní video (30 sekund, 64 MB), kde uvidíte světelné závoje, které vznikají zejména v protisvětle. Kliknutím na snímek uvidíte screenshot z videosekvence v plném rozlišení 1280×720 pixelů.


Špiónské brýle s kamerou - video 2

klikněte pro zvětšeníDruhá venkovní videosekvence (36 sekund, 91 MB) ukazuje zejména chování v protisvětle a obrovské odlesky objektivu a světelné závoje při pohledu směrem ke slunci. Začátek videosekvence je zvláštní kvůli nasazování brýlí (dlouhé mačkání se s nasazenými brýlemi dělá dost nepohodlně, obzvlášť když máte ještě jedny brýle - proto jsem je zapínal ještě nenasazené).
klikněte pro zvětšeníVyzkoušel jsem využít brýle také jako alternativu k videokamerám do auta. Nevýhodou je jednoznačně velmi úzký úhel záběru, kvůli kterému v podstatě nemáte pokrytý levý jízdní pruh. Řešením by bylo vytočit hlavu více doleva. Kamera v brýlích je holt natočena trochu více doprava, než by bylo ideální. Každopádně použitelné to překvapivě je, registrační značky lze přečíst jen při kratších vzdálenostech, na větší vzdálenosti už malé rozlišení snímače nestačí. Můžete si stáhnout i tuto videosekvenci (29 sekund, 76 MB). Videosekvence byla zkrácena, nejde tedy o video přímo z brýlí.


Špiónské brýle s kamerou - video 4

klikněte pro zvětšeníPokud chcete skrytou kamerou natáčet nějaký text, raději na to zapomeňte. Kresba je dost rozmazaná a rozeznat lze jen větší a širší písmena. Ukázka ke stažení samozřejmě nebude chybět (27 sekund, 36 MB).


Špiónské brýle s kamerou - video 5

klikněte pro zvětšeníJako poslední tu máme interiérovou ukázku ve tmě a s rozsvícením žárovkového světla (18 sekund, 15 MB). Obraz je hodně zašuměný, barevně dost mimo.

Videosekvence se ukládají do souborech po 20 minutách (po překročení tohoto časového limitu se automaticky vytvoří nový soubor). Na jedno nabití baterie jsem pořídil 62 minut videozáznamu a 45 fotografií.
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář