www.svetmobilne.cz
>
>

Agent 007: špiónské brýle s kamerou

Agent 007: špiónské brýle s kamerou
, , recenze
Nedávno jsme se podívali na problematiku špehování pomocí běžně dostupných prostředků, ať už jde o odposlechy, kamery nebo napíchnutí PC. V dnešní recenzi jsme pro vás vyzkoušeli špiónské brýle s kamerou.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Ergonomie ovládání
  2. Špiónské brýle v praxi - fotografie
  3. Špiónské brýle v praxi - video
  4. Závěr
reklama
Nejprve se podíváme na výsledky při focení. Jako první vyzkoušíme úhel záběru, který otestujeme stejným způsobem jako v recenzích digitálních fotoaparátů na Digimanii.


Špiónské brýle s kamerou - fotografie 1

klikněte pro zvětšeníTen odpovídá zhruba 55mm objektivu, rozhodně tedy nejde o nic širokoúhlého. I když lidské oko má jen o trochu kratší ohniskovou vzdálenost (zhruba 45 mm), budete často nemile překvapení tím, co na fotografii není právě kvůli úzkému úhlu záběru.


Špiónské brýle s kamerou - fotografie 2

klikněte pro zvětšeníI zde vidíte, že o širokoúhlosti nelze mluvit. Barvy jsou spíše chladnější, snímač hodně šumí, odšumování je příliš agresivní a 2 megapixely detailů rozhodně nemůžete čekat. Datumovka vpravo dole se řídí nastavením času přes textový soubor uložený na kartě a před akcí bych doporučil jej správně nastavit (jinak dopadnete jako na fotografii, kde je čas úplně mimo).


Špiónské brýle s kamerou - fotografie 3

klikněte pro zvětšeníVelké zázraky bych nečekal ani od focení v protisvětle. Objektiv trpí na závoje, které dokážou zasáhnout velkou část snímků. Ještě se podívejme na několik ukázkových fotografií.


Špiónské brýle s kamerou - fotografie 4

klikněte pro zvětšeníHrany jsou zachovány, jemnější kresba je rozpitá. Nevím, zda by měl James Bond z tohohle radost. Něco natočíte, pro cílové použití to stačit bude.


Špiónské brýle s kamerou - fotografie 5

klikněte pro zvětšeníNa takových scénách dobře poznáte ten problém, že vaše hlava se často "nedívá" tam, kam oči. Zatímco oči jsou velmi flexibilní, hlava (a s nimi i brýle) se až tak moc nenatáčí a kvůli malému úhlu záběru tak na fotce často nebude to, nač se skutečně díváte. Jak je vidět, čitelnost písmen je hodně problematická.


Špiónské brýle s kamerou - fotografie 6

klikněte pro zvětšeníZa umělého světla se můžete "těšit" na ujeté barvy a pochopitelně velmi vysoký šum.
reklama
Nejnovější články
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej Apple iPad mini: moderní design, vysoký výkon a 8,3" displej
Malý tablet Apple iPad mini se dočkal výrazné inovace. Získal modernější design s tenčími rámečky známými z modelů iPad Air a iPad Pro, lehce se zvětšil displej, má také nový výkonnější procesor A15 Bionic.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala