www.svetmobilne.cz
>
>

Range Rover dostane plug-in hybridní variantu P400e

Range Rover dostane plug-in hybridní variantu P400e
, , aktualita
Známý výrobce offroadů a SUV Range Rover chce elektrifikovat celé své portfolio do roku 2020. Jedním z prvních modelů bude Range Rover P400e. Půjde o plug-in hybrid, který doplní Sport P400e představený minulý týden.
reklama
Range Rover chce do roku 2020 mít pro každý model i elektrifikovanou variantu a k tomu mu mají dopomoci nové modely Range Rover Sport P400e (představen minulý týden) a nový Range Rover P400e. Základem bude v obou případech přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 221 kW. Ten je kombinován s 85kW elektromotorem a dohromady mohou dát výkon 297 kW a točivý moment 640 Nm.
 
Range Rover P400e
 
Maximální rychlost má dosahovat hodnoty 220 km/h a zrychlení z 0 na 96 km/h (60 mph) se odehraje do 6,3 sekundy. O přenos hnací síly na kola se bude starat osmistupňová automatická převodovka, jejíž součástí je také výše zmíněný elektromotor. Baterie typu Li-Ion má kapacitu 13,1 kWh, což by dle výrobce mělo stačit na ujetí 50 km čistě jen na elektřinu (čistě elektrický mód je podporován do rychlosti 137 km/h). Evropským měřícím cyklem je udávána spotřeba 2,3 litru na 100 km. To, zda bude spotřeba benzinu ve skutečnosti nižší nebo vyšší, bude pochopitelně záležet na délce tras, které se s vozem budou jezdit.
 
Range Rover P400e technika
 
Zajímavostí bude Save režim, kdy je možné šetřit elektrickou energii a spoléhat se zejména na spalovací motor tak, aby zbylo více energie v baterii a auto tak mohlo do bezemisních zón pro elektromobily. Podporováno je maximálně jen 7kW nabíjení, což znamená, že baterie bude plně nabita za více než 2 hodiny. 
 
Range Rover P400e nabíjení
 
Stinnou stránkou je dnes akorát to, že se automobilu dočkáme až v modelovém ročníku 2019, na trhu tedy bude v druhé polovině roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady První detaily o Galaxy Note 9 a Galaxy S10 jsou tady
Samsung nespí a v současné době pilně pracuje na dalším špičkovém modelu Galaxy Note 9, který by měl přijít se znatelně větší baterií. A začíná se mluvit také o Galaxy S10, ačkoliv do jeho představení zbývá skoro rok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA ZTE přijde o plnohodnotný Android, Huawei chystá odchod z USA
Problémy čínských výrobců pokračují. ZTE, které nemůže používat americké komponenty ani software, nejspíš přijde o Android se službami Googlu. Po řadě problémů se chce z amerického trhu nejspíš stáhnout Huawei.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile Instagram je zpět pro Windows 10 Mobile
Nejnovější verze aplikace Instagram není dostupná pro telefony s Windows, funguje už jen na počítačích. Uživatelé této služby a systému se tedy musejí spolehnout na stránky Instagramu v internetovém prohlížeči. Doplněno o návrat mobilní aplikace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil Apple zažaloval servis kvůli neoriginálním dílům pro iPhony, ale narazil
Applu se příliš nelíbí, že existují servisy, které opravují iPhony s využitím neoriginálních dílů. Na jednu menší norskou společnost si Apple posvítil podrobněji a dokonce ji zažaloval, ale ani armáda pěti právníků nepomohla k vítězství u soudu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem Xiaomi přinese ještě levnější mobil s duálním foťákem
Xiaomi Redmi S2 má být chystaný model s ještě atraktivnějším poměrem cena/výbava než řada Redmi 5. K dispozici by měl mít displej 18:9, duální fotoaparát a nejnovější Android. Objevilo se také datum představení Xiaomi Mi 6X.
17.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik