www.svetmobilne.cz
>
>

Range Rover dostane plug-in hybridní variantu P400e

Range Rover dostane plug-in hybridní variantu P400e
, , aktualita
Známý výrobce offroadů a SUV Range Rover chce elektrifikovat celé své portfolio do roku 2020. Jedním z prvních modelů bude Range Rover P400e. Půjde o plug-in hybrid, který doplní Sport P400e představený minulý týden.reklama
Range Rover chce do roku 2020 mít pro každý model i elektrifikovanou variantu a k tomu mu mají dopomoci nové modely Range Rover Sport P400e (představen minulý týden) a nový Range Rover P400e. Základem bude v obou případech přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 221 kW. Ten je kombinován s 85kW elektromotorem a dohromady mohou dát výkon 297 kW a točivý moment 640 Nm.
 
Range Rover P400e
 
Maximální rychlost má dosahovat hodnoty 220 km/h a zrychlení z 0 na 96 km/h (60 mph) se odehraje do 6,3 sekundy. O přenos hnací síly na kola se bude starat osmistupňová automatická převodovka, jejíž součástí je také výše zmíněný elektromotor. Baterie typu Li-Ion má kapacitu 13,1 kWh, což by dle výrobce mělo stačit na ujetí 50 km čistě jen na elektřinu (čistě elektrický mód je podporován do rychlosti 137 km/h). Evropským měřícím cyklem je udávána spotřeba 2,3 litru na 100 km. To, zda bude spotřeba benzinu ve skutečnosti nižší nebo vyšší, bude pochopitelně záležet na délce tras, které se s vozem budou jezdit.
 
Range Rover P400e technika
 
Zajímavostí bude Save režim, kdy je možné šetřit elektrickou energii a spoléhat se zejména na spalovací motor tak, aby zbylo více energie v baterii a auto tak mohlo do bezemisních zón pro elektromobily. Podporováno je maximálně jen 7kW nabíjení, což znamená, že baterie bude plně nabita za více než 2 hodiny. 
 
Range Rover P400e nabíjení
 
Stinnou stránkou je dnes akorát to, že se automobilu dočkáme až v modelovém ročníku 2019, na trhu tedy bude v druhé polovině roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik