www.svetmobilne.cz
>
>

Range Rover dostane plug-in hybridní variantu P400e

Range Rover dostane plug-in hybridní variantu P400e
, , aktualita
Známý výrobce offroadů a SUV Range Rover chce elektrifikovat celé své portfolio do roku 2020. Jedním z prvních modelů bude Range Rover P400e. Půjde o plug-in hybrid, který doplní Sport P400e představený minulý týden.
reklama
Range Rover chce do roku 2020 mít pro každý model i elektrifikovanou variantu a k tomu mu mají dopomoci nové modely Range Rover Sport P400e (představen minulý týden) a nový Range Rover P400e. Základem bude v obou případech přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 221 kW. Ten je kombinován s 85kW elektromotorem a dohromady mohou dát výkon 297 kW a točivý moment 640 Nm.
 
Range Rover P400e
 
Maximální rychlost má dosahovat hodnoty 220 km/h a zrychlení z 0 na 96 km/h (60 mph) se odehraje do 6,3 sekundy. O přenos hnací síly na kola se bude starat osmistupňová automatická převodovka, jejíž součástí je také výše zmíněný elektromotor. Baterie typu Li-Ion má kapacitu 13,1 kWh, což by dle výrobce mělo stačit na ujetí 50 km čistě jen na elektřinu (čistě elektrický mód je podporován do rychlosti 137 km/h). Evropským měřícím cyklem je udávána spotřeba 2,3 litru na 100 km. To, zda bude spotřeba benzinu ve skutečnosti nižší nebo vyšší, bude pochopitelně záležet na délce tras, které se s vozem budou jezdit.
 
Range Rover P400e technika
 
Zajímavostí bude Save režim, kdy je možné šetřit elektrickou energii a spoléhat se zejména na spalovací motor tak, aby zbylo více energie v baterii a auto tak mohlo do bezemisních zón pro elektromobily. Podporováno je maximálně jen 7kW nabíjení, což znamená, že baterie bude plně nabita za více než 2 hodiny. 
 
Range Rover P400e nabíjení
 
Stinnou stránkou je dnes akorát to, že se automobilu dočkáme až v modelovém ročníku 2019, na trhu tedy bude v druhé polovině roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář