www.svetmobilne.cz
>
>
>

Prvních 60 minut se Sunnysoft InterWrite 9.0 (exkluzivní preview)

, , preview
Mé osobě je celkem jedno, jestli na mne počítačový program mluví anglicky či česky, ale chápu, že jsou u nás lidé angličtině nevládnoucí a tudíž chtějící mít své zařízení, přesněji software v něm, taky počeštěné. Proto ku většině zařízení zde do ČR distribuovaných je přikládán nějaký lokalizační program. Dominantním, a vlastně po malé epizodě s Language Extenderem, také jediným lokalizačním softwarem je Sunnysoft InterWrite.
K oblíbeným
reklama
Upozornění: Ač byl produkt podroben podrobnému testovaní, tento článek není recenzí. Popisovaný produkt byl v beta verzi, jde tedy o první, velmi pozitivní dojmy. Je plný nekritického obdivu a nadšení z nových funkcí a vlastností. Pokud se vám z nějakého důvodu tato forma nějak nepozdává, počkejte si na recenzi.

Poslední verze 8.6 je velmi zdařilým produktem, ale jelikož Windows Mobile 5 jsou již mezi námi, je nutné přinést na trh buď update nebo novou verzi, které budou WM5 podporovat. V Sunnysoftu se rozhodli pro novou verzi s pořadovým číslem 9.0.


Lokalizace systému


Je opět již standardně prováděna pomocí technologie MUI (Multilingual User Interface), takže vám přibude "pár" souborů v adresáři Windows, které přeloží základní softwarové vybavení vašeho Windows Mobile zařízení. Pokud nechcete používat překlad prostředí, je možné lokalizaci kompletně vypnout. Novinkou v lokalizační části InterWritu je možnost vypnutí překladu pouze pro jeden program či panel nastavení. To vám může pomoci, kdy program dělá "neplechu" díky tomu, že je na něj aplikován překlad. Toto umožňují kompletně přepracované ovladače lokalizace.

Součástí lokalizace je také překlad nápovědy v systému. Ale čte to vůbec někdy někdo? :)
Softwarová klávesnice


Ta doznala změn, které mají hlavně zpříjemnit práci s touto klávesnicí. Kromě drobných změn v rozložení kláves, uživatele jistě potěší, že již mohou měnit i barevné schéma klávesnice. Předdefinovány jsou 4 varianty, a to kromě standardního barevného schématu, také čistě bílo černé a pak 3D schémata, černo-červené a modré. 3D schémata dávají klávesnici plasticitu a vypadá podstatně lépe. Podpora QVGA, VGA a RealVGA je samozřejmostí. Byl přislíben editor těchto barevných schémat, takže pak bude možné si také vytvořit vlastní schéma, jak pro QVGA, tak pro VGA/RealVGA rozlišení. A vlastní vzhled klávesnice si ještě můžete poupravit zvolením velikosti písma či jeho řezu (tučné, normální).

Mezi klávesy přibyly další dvě a to klávesa Esc asi s jasným posláním a pak klávesa s "božským" okem ;). Tato klávesa má jediný úkol, po jejím stisku a uběhnutí pěti sekund, je uložena kopie obrazovky do souboru ve formátu BMP do adresáře My Documents. Chytré, že? A jelikož používáme jako operační systém produkt Microsoftu, co by to bylo za systém bez možnosti restartovat pomocí klávesové zkratky CTRL+ALT+Delete. ;)

Můžete si také nastavit výchozí SIP (software input panel), takže se nemusíte trápit s nějakým editováním registrů, aby se vám zobrazoval ten váš požadovaný.

Součástí je také samozřejmě vylepšené napovídání slov, kdy je možné kromě počtu navrhovaných slov a počtu písmen pro zobrazení nápovědy, volba umístění nápovědního okna a také možnost vkládání slov bez diakritiky. Tuto volbu zejména ocení majitelé Phone Edition zařízení a příznivci psaní textu bez nabodeníček. Součástí InterWrite je také možnost zvolení používaných slovníků pro napovídání pro každý jazyk zvlášť. Podobně jako u barevných schémat je přislíben editor pro vytvoření a editaci vlastních slovníků. Ti, jež používají tahy po klávesnici, si nyní mohou také nastavit, které tahy po klávesnici chtějí používat.
Hardwarové klávesnice


Jednou z dalších významných změn v této verzi je naprosté zjednodušení používání externích HW klávesnic, tedy těch neintegrovaných. Ve stávající verzi je nutné vybrat, kterou klávesnici používáte. Nyní pro aktivaci podpory HW klávesnic stačí zaškrtnout podporu HW klávesnic a je vystaráno. Podpora HW klávesnic byla kompletně předělána, nyní totiž veškeré HW klávesnice obsluhuje jeden ovladač. Zahrnuta byla taky podpora přepínání jazyka kláves pomocí kombinace CTRL+Shift.
Nastavení a střípky z instalace


Zde došlo k drobným vylepšením vzhledu a přeuspořádání jednotlivých voleb do správných záložek, aby bylo vše tzv. krémovější, ale co je asi nejpodstatnější změnou, že se toto nastavení sjednotilo, tzn. ať vyvoláte nastavení z kterékoliv části systému, vždy dostanete celé nastavení InterWrite, ne pouze jen jednu část.

Registraci produktu verze 9.0 lze také provést také z instalačního instalačního programu na PC, takže již nemusíte složitě spouštět prohlížeč, program to udělá za vás. Pokud byste ale tuto možnost chtěli využít je nutné mít PDA připojené k PC, aby bylo správně detekováno. Po nainstalování lokalizace možnost volby instalace velké lokalizace, tedy překladu a klávesnice, či volby instalace pouze klávesnice zůstává.
Podporovaná zařízení


Sunnysoft InterWrite 9.0 by měl být dostupný pro zařízení s Windows Mobile 2003 a vyšším do konce listopadu tohoto roku. Pro stávající majitele bude připraven zvýhodněný upgrade.
reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář