www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

První verze Windows Phone 7 nenabídne Silverlight v mobilním prohlížeči

První verze Windows Phone 7 nenabídne Silverlight v mobilním prohlížeči
, , aktualita
Silverlight (a XNA framework) byly zvoleny jako hlavní a pro drtivou většinu vývojářů jediné vývojové platformy pro novou verzi systému Windows Phone 7 Series. Většina z vás ale zná Silverlight jako odpověď Microsoftu na Adobe Flash, tedy především jako prostředek pro tvorbu dynamického obsahu přímo na webových stránkách.
K oblíbeným
reklama
Proto je asi vhodné upozornit na to, že zatímco aplikace pro vaše budoucí zařízení bude napsána v Silverlightu a zařízení si s ní bez problémů poradí, při pokusu zobrazit si nějakou stránku s aktivním Silverlight prvkem neuvidíte nic, alespoň podle tvrzení Microsoftu. Modul pro zobrazení Silverlightového obsahu webové stránky, stejně jako modul pro zobrazení Flashového obsahu, totiž nebude součástí první verze Windows Phone 7 Series. Podle mluvčího Microsoftu je to proto, že první verze mobilního prohlížeče jednoduše nepodporuje moduly, které by umožnily přidávat další funkcionalitu; tato funkčnost se zvazuje pro verze následující.Vzhledem k dost chaotické komunikaci Microsoftu ohledně Windows Phone 7 sestávající se ze sledu navzájem si odporujících prohlášení bude lepší počkat až na finální výrobek, ale na rozdíl od dalších chybějících vlastností mi zrovna absence Silverlight plug-inu pro mobilní Internet Explorer srdce nedrásá. Už proto, že v aktualizaci zdrojového článku se objevilo tvrzení některých programátorů, že Silverlightový obsah byl v prohlížeči na emulátoru zobrazen, byť s problémy... Tak si pak vyberte... :)
reklama
Nejnovější články
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář