www.svetmobilne.cz
>
>

Předčasný apríl? VW mění v USA své jméno na Voltswagen

Předčasný apríl? VW mění v USA své jméno na Voltswagen
, , aktualita
Dnes ráno se objevila uniklá tisková zpráva, ve které měl Volkswagen oznámit, že v USA změní své jméno na Voltswagen. Blíží se první apríl, takže to mohl být aprílový žertík. Jenže celé je to poněkud více zamotané.
K oblíbeným
reklama
Myslíte si, že je Voltswagen jen předčasný aprílový žert?
V anketě šlo hlasovat od 30.3.2021 do 11.4.2021. Počet hlasujících: 5
Ano 80 % 80% Ne 20 % 20%
Blíží se apríl, takže je potřeba si trochu více dávat pozor na pravost informací. Velké pozdvižení tak dnes vzbudila zpráva, že automobilka Volkswagen of America změní své jméno na Voltswagen of America. Původně měla tato zpráva vyjít na přelomu dubna a května. Neuvěřitelnost zprávy a datum úniku vzbuzují podezření, že by mohlo jít jen o aprílový žertík, nicméně další věci okolo ukazují, že na tom možná přeci jen něco bude.
 
Voltswagen
 
Na oficiálních stránkách Volkswagenu se totiž opravdu oficiálně objevila tisková zpráva hovořící o změně jména od května 2021. Podle společnosti má změna "K" na "T" vyjádřit zájem o elektromobilitu. Volt je jednotkou napětí a jméno má současně vyjadřovat toto napětí a výrazné úsilí mířící do elektrické budoucnosti. Zajímavostí je i to, že od listopadu 2019 už existuje twitterový účet Voltswagenu, o který se nicméně stará jen britské zastoupení značky (jde o ověřený účet). Není sice moc aktivní (poslední příspěvek v září 2020), ale kdo ví, co bude v budoucnu. Na druhou stranu to zatím nevypadá, že by se VW pokusilo o zaregistrování ochranné známky na jméno Voltswagen. Jak to vidíte vy? Jde jen o předčasný aprílový žert?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala