www.svetmobilne.cz
>
>

Předčasný apríl? VW mění v USA své jméno na Voltswagen

Předčasný apríl? VW mění v USA své jméno na Voltswagen
, , aktualita
Dnes ráno se objevila uniklá tisková zpráva, ve které měl Volkswagen oznámit, že v USA změní své jméno na Voltswagen. Blíží se první apríl, takže to mohl být aprílový žertík. Jenže celé je to poněkud více zamotané.
K oblíbeným
reklama
Myslíte si, že je Voltswagen jen předčasný aprílový žert?
V anketě šlo hlasovat od 30.3.2021 do 11.4.2021. Počet hlasujících: 5
Ano 80 % 80% Ne 20 % 20%
Blíží se apríl, takže je potřeba si trochu více dávat pozor na pravost informací. Velké pozdvižení tak dnes vzbudila zpráva, že automobilka Volkswagen of America změní své jméno na Voltswagen of America. Původně měla tato zpráva vyjít na přelomu dubna a května. Neuvěřitelnost zprávy a datum úniku vzbuzují podezření, že by mohlo jít jen o aprílový žertík, nicméně další věci okolo ukazují, že na tom možná přeci jen něco bude.
 
Voltswagen
 
Na oficiálních stránkách Volkswagenu se totiž opravdu oficiálně objevila tisková zpráva hovořící o změně jména od května 2021. Podle společnosti má změna "K" na "T" vyjádřit zájem o elektromobilitu. Volt je jednotkou napětí a jméno má současně vyjadřovat toto napětí a výrazné úsilí mířící do elektrické budoucnosti. Zajímavostí je i to, že od listopadu 2019 už existuje twitterový účet Voltswagenu, o který se nicméně stará jen britské zastoupení značky (jde o ověřený účet). Není sice moc aktivní (poslední příspěvek v září 2020), ale kdo ví, co bude v budoucnu. Na druhou stranu to zatím nevypadá, že by se VW pokusilo o zaregistrování ochranné známky na jméno Voltswagen. Jak to vidíte vy? Jde jen o předčasný aprílový žert?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář