Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Předčasný apríl? VW mění v USA své jméno na Voltswagen

30.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Dnes ráno se objevila uniklá tisková zpráva, ve které měl Volkswagen oznámit, že v USA změní své jméno na Voltswagen. Blíží se první apríl, takže to mohl být aprílový žertík. Jenže celé je to poněkud více zamotané.
Myslíte si, že je Voltswagen jen předčasný aprílový žert?
V anketě šlo hlasovat od 30.3.2021 do 11.4.2021. Počet hlasujících: 5
Ano80 %
Ne20 %
Blíží se apríl, takže je potřeba si trochu více dávat pozor na pravost informací. Velké pozdvižení tak dnes vzbudila zpráva, že automobilka Volkswagen of America změní své jméno na Voltswagen of America. Původně měla tato zpráva vyjít na přelomu dubna a května. Neuvěřitelnost zprávy a datum úniku vzbuzují podezření, že by mohlo jít jen o aprílový žertík, nicméně další věci okolo ukazují, že na tom možná přeci jen něco bude.
 
Voltswagen
 
Na oficiálních stránkách Volkswagenu se totiž opravdu oficiálně objevila tisková zpráva hovořící o změně jména od května 2021. Podle společnosti má změna "K" na "T" vyjádřit zájem o elektromobilitu. Volt je jednotkou napětí a jméno má současně vyjadřovat toto napětí a výrazné úsilí mířící do elektrické budoucnosti. Zajímavostí je i to, že od listopadu 2019 už existuje twitterový účet Voltswagenu, o který se nicméně stará jen britské zastoupení značky (jde o ověřený účet). Není sice moc aktivní (poslední příspěvek v září 2020), ale kdo ví, co bude v budoucnu. Na druhou stranu to zatím nevypadá, že by se VW pokusilo o zaregistrování ochranné známky na jméno Voltswagen. Jak to vidíte vy? Jde jen o předčasný aprílový žert?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama