www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche 911 Cabriolet je tady, poprvé s podvozkem PASM

Porsche 911 Cabriolet je tady, poprvé s podvozkem PASM
, , aktualita
Po nějakých 6 týdnech od uvedení nového Porsche 911 se představuje i jeho verze Cabriolet. Ta může poprvé mít i podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM). K dispozici bude s náhonem na zadní i všechna kola.
reklama
Koncem loňského listopadu se představilo nové Porsche 911, typ 992. Nyní se objevuje i jeho verze Cabriolet. Ta staví na stejném základě, přináší však možnost jízdy s otevřenou střechou, která se může skládat a rozkládat i za jízdy až do rychlosti 50 km/h. Celý proces je záležitostí 12 sekund a Porsche optimalizovalo i strukturu střechy díky hořčíkovým prvkům tak, aby se pod ní nedostával vzduch při vysokých rychlostech. K dispozici jsou samozřejmě i deflektory, které minimalizují víření vzduchu a chrání tak krky pasažérů.
 
Porsche 911 Cabriolet 992
 
Porsche poprvé v historii nabídne podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM) i pro verzi Cabriolet. Ten přináší tvrdší a kratší pružiny, jiné nastavení stabilizátorů a o 10 mm nižší světlou výšku. Přední náprava obouvá 20" kola, zadní pak 21" ráfky a tentokrát mají všechny verze stejný rozchod, už se tedy neliší verze s pohonem zadních a všech kol, které mají i stejně tvarované blatníky. Porsche u karoserie v hojné míře využilo hliníku.
 
Porsche 911 Cabriolet 992
 
Jak Carrera S s pohonem na zadní kola, tak Carrera 4S s pohonem na všechna, má 6válcový motor koncepce boxer s přeplňováním. Při objemu 2981 cm3 dává maximální výkon 331 kW (450 koní) při 6500 ot./min. Maximální točivý moment pak činí 530 Nm a k dispozici je od 2300 až do 5000 ot./min. Zajímavé je, že papírová spotřeba je vyšší u zadokolky, a to 9,1 l/100km. U čtyřkolky je to o trochu méně, 9,0 l/100km.
 
Porsche 911 Cabriolet 992
 
Obě verze se trochu liší i v dynamických vlastnostech. Carrera S může jet až 308 km/h a na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy (se Sport Chrono Package za 3,7 sekundy). Carrera 4S jede jen o trochu pomaleji, končí na 306 km/h. Na druhou stranu lépe zrychluje, na stovce se ocitne za 3,8 sekundy, resp. 3,6 sekundy se sportovním balíčkem.
 
Porsche 911 Cabriolet 992
 
Stejně jako kupé, i kabriolet má Wet Mode pro jízdu na mokré vozovce. Ve výbavě nechybí ani automatický brzdový asistent pro prevenci proti srážce a objednat si lze i Night Vision Assist s termální kamerou a adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go.
 
Porsche 911 typ 992 graf výkonu a točivého momentu
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda ukázala teaser na nový malý crossover Škoda ukázala teaser na nový malý crossover
Škoda si do Ženevy chystá nový crossover, jehož náznaky představila už ve studii Vision X. Nyní představuje první oficiální teaser nového automobilu, který by se měl představit už za necelé dva měsíce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla připravuje auta na montáž generátorů hluku, aby byla slyšet Tesla připravuje auta na montáž generátorů hluku, aby byla slyšet
Elektromobily a hybridy mají výhodu v nízké hlučnosti při elektrickém provozu, to je ale současně bezpečnostní problém. Takové vozy jsou jen stěží slyšet, což zvyšuje riziko srážky s chodcem. Tesla tak už vozy připravuje na montáž generátorů hluku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové Apply nemají modemy Qualcommu, protože mu je nechce prodat Nové Apply nemají modemy Qualcommu, protože mu je nechce prodat
Společnost Apple a Qualcomm se opravdu nemají rády, podávají na sebe navzájem žaloby, přestože se dost potřebují. Jenže došlo to tak daleko, že Qualcomm už odmítl Applu prodávat potřebné součástky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala