www.svetmobilne.cz
>
>
>

Policie ČR testuje zařízení FSC Pocket LOOX 600

, , aktualita
Policisté píšící i ve 21. století na psacích strojích jsou námětem mnoha veselých historek a anekdot. O to příjemnější je zjištění, že v současné době probíhá testování 300 datových terminálů založených na bázi Pocket PC zařízení Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX 600, které by v kombinaci s velkou klávesnicí a propojením s vysílačkou systému TETRAPOL měly zajistit rychlejší a přesnější zjišťování informací z různých centrálních registrů či policejních databází.
K oblíbeným
reklama
V polovině dubna tohoto roku byla zveřejněna tisková zpráva, ve které společnost Fujitsu Siemens Computers oznámila spolupráci s Policií ČR v oblasti přenosných datových terminálů. Jelikož je to informace pro čtenáře tohoto serveru více než zajímavá, zjistil jsem i něco navíc, co v TZ nebylo.

Mobilní datový terminál je založen na zařízení FSC Pocket LOOX 600, jehož recenzi jste si na ce4you mohli přečíst již koncem roku 2002. Pohodlné a rychlé vkládání dat má na svědomí velká klávesnice připojená k PDA přes datový konektor. Nejedná se o žádný supertajný výrobek šitý policii na zakázku, nýbrž o sériově vyráběné příslušenství od německé firmy Bormann, které si můžete koupit také, a to nejen k LOOXu, ale i k iPAQům. S vysílačkou systému TETRAPOL je počítač propojen pomocí rozhraní pro karty Compact Flash (standardní sériový port na spodku zařízení využívá klávesnice). To celé je uloženo ve speciálním, odolném pouzdře, jak ostatně vidíte sami na níže uvedených obrázcích.Na LOOXech je nainstalován základní systém Pocket PC 2002. To, stejně jako skutečnost, že je použita v této chvíli již výběhová řada zařízení, má na svědomí zdlouhavý průběh výběrového řízení, v době předkládání nabídky byl LOOX 610 teprve ve stádiu vývoje. Na některých fotkách je vidět, že zařízení pracuje v landscape režimu. Pocket PC 2002 to samozřejmě neumí samo od sebe, pro tento účel je doinstalovaná utilitka Nyditot Virtual Display.

Hlavní význam mobilního terminálu spočívá v přímém propojení zařízení do různých centrálních registrů i policejních databází a v rychlém a přesném získávání informací z nich. Příklad? Policista chce zkontrolovat informace z občanského průkazu zadržené osoby, což obzvláště u dlouhých a cize znějících jmen může znamenat dlouhé dohadování vysílačkou s operátorem sedícím u počítače. Policista mající datový terminál jen napíše jméno na klávesnici a během několika okamžiků má požadované informace k dispozici na displeji zařízení. Efektivnější zákroky policie zajistí také služba dispečerských zpráv, kdy operační důstojník zašle policejní hlídce přesnou lokaci požadovaného zásahu a další potřebné detaily v textové podobě. Možností, jak zmiňovaný systém efektivně využívat, je však mnohem, mnohem víc.V současné době Policie ČR testuje celých 300 kusů zařízení, dodáno jich bylo dvakrát tolik. Kdy testování skončí se zatím neví, vzhledem k celkem vysokému počtu zařízení to asi chvilku potrvá.

Na závěr nesmím zapomenout uvést, že Fujitsu Siemens Computers je i dodavatelem middleware platformy openSEAS pro serverové aplikace zajišťující převod dat mezi databázemi a koncovým zařízením.
reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala