reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Pohled odjinud: Skončil jsem s Operou Mobile. A já také:)

, , aktualita
Pohled odjinud: Skončil jsem s Operou Mobile. A já také:)
Článek, který mi mluví z duše. Od prvního setkání s Mobilní Operou 9.5 jsem jí jednoduše nepřišel na chuť. Papírově se jednalo o namakaný prohlížeč, který se ovšem v praxi nedal používat.
Pohled odjinud: Skončil jsem s Operou Mobile. A já také:)
Carnero na svém blogu napsal: Když to shrnu a podívám se na prohlížeč jako na celek, nemůžu se zbavit dojmu že Opera udělala mobilní prohlížeč ze tří důvodů: aby měli další položku na machrování na svém webu, aby do budoucna měli další páku na Microsoft před Evropskou komisí a antimonopolními úřady mnoha států, aby měli další aplikaci (záměrně vynechávám slovo „prohližeč“), která zvládne ACID testy. V těchto třech bodech není uživatel. Ano, bohužel se mi zdá že Opera dělá spoustu věcí svou jedinečnou cestou. Cestou která je především jedinečná a je úplně ukradené zda bude výsledek použitelný. Zda jej budou moct používat lidé. Jakoby uživatelé neexistovali a Opera Mobile 9.5 byla programovaná jen za účelem vystavení ve vytrínce. Kdyby Opera nepodepsala smlouvy s výrobci (Samsung, HTC…) na její prohlížeč by si nikdo nevzpomněl a procento uživatelů používající jej by bylo stejně tragické jako je tomu u počítačového prohlížeče.Ke všem stížnostem carnera bych přidal reálnou neschopnost kliknout na odkaz bez toho, abych musel zvětšit příslušnou část stránky nebo naprostou zatuhlost v průběhu celého načítání stránky, takže u delších stránek člověk musí minutu koukat na progress bar a teprve pak se zařízení uráčí začít reagovat na jeho podněty.

Ne, jak je Opera špičková na desktopech, tak na mobilních zařízeních jí to, alespoň s aplikací Opera Mobile 9.5, prostě nejde a tato aplikace těží pouze z toho, že je díky spolupráci s výrobci zařízení a předinstalaci v ROMkách velmi rozšířená, a pak samozřejmě z trapné neschopnosti klasického mobilního IE. Osobně jsem si před týdnem stáhnul Iris Browser a nějaká Opera pro mne přestala existovat. Doporučuji vám to samé, Iris Browser je (zatím) zdarma a funguje nádherně.