reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Panasonic ToughBook 20: první obrněný konvertibl

, , aktualita
Panasonic ToughBook 20: první obrněný konvertibl
Konvertibilních zařízení, která v sobě kombinují tablet i notebook, najdeme na trhu nespočet. Panasonic tento týden oznámil vůbec první model 2 v 1, který se zároveň chlubí vysokou odolností. A poznáte to už na první pohled…
Panasonic ToughBook 20: první obrněný konvertibl
Zapomeňte na lesklé povrchy a tenké tělo, ToughBook 20 má šasi kombinující hořčíkovou slitinu a odolný plast. Zařízení prošlo testy podle vojenského standardu MIL-STD-810G a certifikací IP65 potvrzující odolnost proti vodě a prachu. Novinka od Panasonicu přežije i hrubší zacházení a vhod přijde také stojánek, který zároveň slouží jako úchyt pro snadnější přenášení.

ToughBook 20 disponuje 10,1“ displejem s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů, který je možné díky vysoké citlivosti ovládat i v rukavicích. Pohon má na starosti procesor Intel Core m5-6Y57 na architektuře Skylake, který je doplněn o 8GB RAM a 128GB SSD. Vzhledem k cílení na podnikovou sféru asi nepřekvapí podpora Intel vPro a dalších technologií pro vyšší produktivitu a bezpečnost.

Na těle zařízení se nachází jeden až dva porty USB 3.0 (podle konfigurace), HDMI výstup, VGA, Ethernet, audio jack, slot na SD karty a volitelný sériový port. Z bezdrátových technologií si ToughBook poradí s Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth, volitelně je k dispozici také LTE (4G), GPS a NFC. Operačním systémem je Windows 10 Pro s možnosti downgradu na Windows 7 Pro.

V samotném tabletu se nachází 2600mAh baterie, volitelně je pak možné zvolit ještě druhou baterii v klávesnicovém doku. Baterii je možné vyměňovat i za chodu zařízení, není tedy nutné přerušovat práci a vypínat jej. Panasonic ToughBook 20 se na trh dostane až v příštím roce a na základní konfiguraci by si měli zájemci připravit 3 099 dolarů, v přepočtu 78 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Liliputing.com