reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Panasonic a profesionální 20" tablet s rozlišením 4K

, , aktualita
Panasonic a profesionální 20" tablet s rozlišením 4K
Společnost Panasonic se pochlubila jednou specialitkou, a sice 20" tabletem pro grafiky, jimž nabídne rozlišení 4K s 230 dpi. Jedná se o model založený na procesorech Intel x86 a operačním systému Windows.
Panasonic a profesionální 20" tablet s rozlišením 4K
Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 je prezentován jako nejlehčí a nejtenčí 20" tablet na světě, a to s hmotností 2,35 kg a tloušťkou 12,5 mm. Určen je pro profesionální využití, a to pro 3D modelování a CAD aplikace, přičemž zaujmout chce především kvalitním displejem s fyzickým rozlišením 3840 x 2560 pixelů. Má tak poměr stran 15:10 a hustotu 230 dpi.

Dále bude mít tento tablet ve výbavě elektronické dotykové pero slibující intuitivní ovládání, kreslení a samozřejmě i psaní poznámek. Pero využívá infračervenou technologii k přesnému rozeznání jednotlivých pixelů na displeji a s tabletem je pojí rozhraní Bluetooth. Rozpoznává také svůj sklon a celkem 2048 úrovní přítlaku.

Tablet je založen na procesoru Intel Core i5 vPro, až 8 GB RAM, grafickém adaptéru NVIDIA GeForce a 256GB SSD. Přijde s předinstalovaným OS Windows 8.1 Pro a s příslušenstvím v podobě stolní kolébky, díky níž ho budeme moci využít stejně jako stolní PC. Co se týče rozhraní, dle Panasonicu jsou zde všechna potřebná k plnohodnotné práci, čili WLAN a Bluetooth, USB 3.0, slot pro SD karty, konektor pro sluchátka a jako doplněk i čtečka čipových karet. V samotné kolébce je pak Ethernet a HDMI. Samotný tablet má ještě přední kameru s rozlišením 1280 x 720.

Nakonec Panasonic uvádí, že tablet vydrží pád z výšky až 76 cm, to tedy za provozu a na spodní stranu a pracovat může při okolních teplotách 5 až 35 °C. Očekávat můžeme také výkonnější model Toughpad 4K Performance se silnějším procesorem a grafikou, jenž přijde v roce 2014.

Dnes představený Toughpad 4K UT-MB5 bude dostupný od listopadu 2013 za maloobchodní cenu od 4 509 euro bez DPH.

Zdroj: TZ Panasonic