reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Opera Mini nabízí po aktualizaci dvě úrovně komprese

, , aktualita
Opera Mini nabízí po aktualizaci dvě úrovně komprese
Desetileté výročí mobilního internetového prohlížeče Opera Mini se rozhodli vývojáři oslavit vylepšením funkce, na které celá aplikace staví – kompresi webových stránek. Nově mají uživatelé na výběr z vysoké a extrémní komprese přesených dat.
Opera Mini nabízí po aktualizaci dvě úrovně komprese
Internetový prohlížeč Opera Mini je tu s námi už od dob mobilních telefonů bez operačního systému, dnes jej mohou používat především majitelé smartphonů s Androidem. I po deseti letech si ovšem aplikace zachovává své ústřední prvky, kterými jsou jednoduchost uživatelského rozhraní a především komprese dat. Ta umožňuje radikálně snížit objem přenesených dat a ušetřit tím FUP svého mobilního internetu.

Novinkou, kterou přináší tento týden vydaná aktualizace, je režim vysoké komprese. Ten sice šetří data, ale zároveň nechává webovou stránku v takové podobě, která byla zamýšlena. Zůstává ovšem i režim extrémní komprese, který uspoří ještě výrazně větší objem dat, ovšem uživatel to pozná na změněném vzhledu webové stránky. Mezi jednotlivými režimy lze přepínat v nastavení, kde je rovněž možné vidět, kolik dat už vám ušetřilo používání komprese.

Kromě výše uvedeného přináší aktualizace aplikace také novou galerii otevřených karet přes celou obrazovku a mnoho různých drobných vylepšení uživatelského rozhraní i stability. Prohlížeč Opera Mini pro Android je možné zdarma stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Blogs.opera.com