Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 5 bylo potvrzeno. K představení smartphonu dojde v létě

7.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zástupce společnosti OnePlus potvrdil, že příští vlajková loď ponese název OnePlus 5. Také jsme se dozvěděli alespoň přibližný termín představení. Z neoficiálních zdrojů potom máme k dispozici část předpokládané výbavy smartphonu.
Po Xiaomi Mi 6 spatří v budoucnu světlo světa další čínská vlajková loď, která se bude moci srovnávat i s modely známějších výrobců. V přípravě je totiž OnePlus 5, nástupce prodávaných telefonů OnePlus 3 a 3T. Nyní byla potvrzena spekulace, že v názvu ponese číslovku „pět“. Pokud totiž započítáme model 3T, jedná se opravdu o pátou vlajkovou loď v pořadí. Tím hlavním důvodem ovšem může být skutečnost, že většina východoasijských národů se vyhýbá číslovce „čtyři“, která podle nich nosí smůlu, proto bude OnePlus 4 přeskočeno.

Redaktoři webu The Verge navíc získali přímo od OnePlus ještě jedno vysvětlení, které bychom měli brát spíše s drobnou nadsázkou. Číslo 5 totiž na svém dresu nosí bývalý basketbalista z NBA Robert Horry, kterému zaměstnanci fandili. A ještě něco jsme se touto cestou dozvěděli. OnePlus bude oficiálně představeno letos v létě, přesnější termín však prozatím nemáme k dispozici. Společnost OnePlus a její výkonný ředitel Pete Lau už na čínské sociální síti Weibo zveřejnili první teaser, který nás má lákat připravovaný model. Naneštěstí nám ovšem o samotném produktu prakticky nic neříká.

Musíme proto sáhnout k informacím, které jsme se dozvěděli z jiných zdrojů. Podle posledních informací by měl být telefon poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Základní varianta nejspíš nabídne 6GB RAM a 128GB interní úložiště, za příplatek by však mohlo být možné získat dokonce model s 8GB RAM a 256GB úložištěm. Na zadní straně patrně nalezneme duální fotoaparát, který by měl být orientován horizontálně, i když některé předchozí spekulace hovořily o vertikálním umístění. Dalším známým parametrem je kapacita baterie, která se s největší pravděpodobností zastaví na hodnotě 3 600 mAh. K dispozici by měla být také nová technologie, která umožní dobít baterii až o 25 % rychleji než v případě OnePlus 3T.
OnePlus 3T


O displeji se zdroj nezmiňuje, i když dříve se mluvilo o tom, že možná půjde o po obou stranách zahnutý panel. Stejně tak zatím nevíme, zda novinka bude mít 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Moudřejší snad budeme v následujících týdnech, neboť můžeme očekávat, že informací o OnePlus 5 bude přibývat.

Zdroj: Theverge.com, Playfuldroid.com
reklama