www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ojeté plug-iny a elektromobily nabírají v Británii na popularitě

Ojeté plug-iny a elektromobily nabírají v Británii na popularitě
, , aktualita
Autům na elektrický pohon se často vytýká to, že jako ojeté je nikdo nebude chtít. Praxe ale ukazuje, že to není až tak pravdou. Británie je další zemí, kde prodej ojetých vozů s tímto pohonem zvyšuje, což je ale vzhledem k zvyšujícímu se počtu docela logické.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory časem a provozem degradují, což je velmi častým argumentem proti elektromobilům. Podle mnohých budou ojeté elektromobily neprodejné, což lépe ukáže až čas. Pokud jde o zánovní elektromobily, tam se naopak ukazuje, že je o ně poměrně velký zájem, a např. v USA nedávno trhu ojetin vedla právě elektrická Tesla Model 3. Čísla z Británie ukazují, že i zde se ojeté vozy "na baterky" těší vzrůstající oblibě.
 
Elektromobil Nissan Leaf
autor: Walter Baxter [CC BY-SA 2.0], přes geograph.org.uk
 
Toto je ale v zásadě logické s tím, jak se na trhu s ojetinami objevuje stále více vozů tohoto typu. Narůstající prodeje nicméně ukazují, že se jich bojí stále méně lidí a s rozšiřující se nabídkou je snazší si vybrat. Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT) tak udává, že se v Británii za poslední čtvrtletí prodalo 2034342 vozů, což je o 6,2 % méně než loni ve stejném období. Prodeje benzínových aut klesly o 6,9 %, naftových dokonce o 7,6 %. Naproti tomu plug-in hybridy si připsaly 43,3 % nahoru a elektromobily dokonce 56,4% nárůst. Stále jde však jen o 14182, resp. 14990 aut, tedy cca 0,7 % trhu v obou případech. Otázkou nicméně stále zůstává, jak na tom budou se zájmem elektromobily, jejichž věk bude dvojciferný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů