Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Objevují se specifikace dvou špičkových Lumií

, , aktualita
Objevují se specifikace dvou špičkových Lumií
Poskytovatel reklamy na telefonech s Windows poskytl i zajímavá data ohledně zastoupení Lumií mezi lidmi a odhalil informace o dvou právě testovaných Lumiích, které se nejspíše mají zanedlouho dostat na trh, vsadí na USB Typ-C?
Objevují se specifikace dvou špičkových Lumií
AdDuplex je jedna z největších platforem pro reklamu na WP, to znamená, že má k dispozici spoustu údajů o těchto telefonech. Kromě přehledu všech zařízení ale zveřejnila i informace o nových zařízeních, která se objevila v síti. Celosvětově se na špici stále drží Android s iOS, a to s významným náskokem. Nedávno se objevila zpráva, že se Lumiím začíná dařit ve Velké Británii, což je pro Microsoft dobrá zpráva. Ale objevila se i špatná, a to že Nokia začne už od příštího roku produkovat zcela vlastní telefony na Androidu.

Když se podíváme na všechny funkční telefony s Windows Phone, tak všechny telefony se zastoupením nad 2,5 % jsou Lumie. Celkově Lumie drží 96,74 procent trhu s Windows Phone, což je sice velké, ale očekávané číslo, když se podíváme, kolik dalších telefonů s WP je na trhu. Nejpopulárnější Lumií je momentálně starší Lumia 520 s 19,3 %, ale její oblíbenost začíná klesat, jak uživatelé přecházejí na novější modely. Na druhém místě je Lumia 630 s 9,8 %.

Potom se již objevují novější modely, Lumia 535, která se již objevuje pod hlavičkou Microsoftu s 7,7 %, a Lumia 636 a 7,1 %. Oba tyto modely na trhu momentálně posilují, a to o 1 % a 0,8 %. Dále se objevují Lumia 530 a 625 s 6,1 % a 6,0 %. Níže se umístily Lumia 920, 925, 620 a 720, které mají zastoupení na trhu mezi 4 % a 2,5 %. To je velmi málu, uvážíme-li, že se tam nachází i vlajkové lodě. Další vlajkové modely mají ještě menší zastoupení, takže se ani nevlezly do grafu. Možní i proto hodlá Microsoft představit nové modely.AdDuplex zároveň zveřejnil informace ohledně nových Lumiích, které se aktuálně testují. Mezi AdDuplexem potvrzené informace můžeme zařadit jen tyto: existují zařízení s kódovým označením RM-1104 a RM-1105 a mají 5,2" Full HD displej - jedním z nich je "Talkman", u kterého existují i jisté spekulace. Potom se mezi potvrzené informace řadí zařízení RM-1100, které nabídne rozlišení 1440x2560 pixelů s neznámou úhlopříčkou a krycí jméno Cityman.

Podle spekulací z Windows Central by specifikace Talkmanu mohly být následující: 6jádrový procesor od Qualcommu, což by mohlo značit Snapdragon 808, dále 3 GB RAM, 32 GB úložiště + čtečku SD karet. Kamery by mohly mít rozlišení 20 a 5 Mpx. Kapacita baterie by se mohla zastavit okolo 3 000 mAh, měla by být uživatelsky vyměnitelná a o napájení a přenos dat by se měl postarat konektor USB Typ-C.

Co se týče Citymana, už se nejedná o spekulace, ale informace jsou ověřeny z několika zdrojů Windows Central. Displej by měl mít úhlopříčku o velikost 5,7 palců a rozlišení by mělo být výše zmíněné QHD. Procesor by měl být zase od Qualcommu, konkrétně by to měl být 8jádrový model. Vzhledem k očekávanému představení letos na podzim by se mohlo jednat o Snapdragon 810. RAM se zastavila na hodnotě 3 GB.

Interní úložiště bude mít pravděpodobně kapacitu 32 GB a bude rozšiřitelné slotem na mikro SD karty. Zadní 20Mpx fotoaparát by měla doplnit trojitá LED dioda s různými odstíny. Přední foťák by měl mít 5 Mpx. V tomto případ by se měla zvýšit kapacita baterie na 3 300 mAh, ale měla by zůstat vyjímatelná, také by se měl na zařízení objevit konektor USB Typ-C.

Zdroj: windowscentral.com


reklama