reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Nový Dell XPS 12 bude konkurovat Microsoft Surface

, , aktualita
Nový Dell XPS 12 bude konkurovat Microsoft Surface
Dell podle uniklých informací pracuje na druhé generaci svého konvertibilního zařízení XPS 12, které nabídne jiný typ konstrukce a displej se 4K rozlišením. Další novinkou výrobce by měl být vylepšený tablet Dell Venue 10 Pro.
Nový Dell XPS 12 bude konkurovat Microsoft Surface

Dell XPS 12


Aktuální generace Dellu XPS 12 je konvertibilním ultrabookem s unikátním displejem otočným o 180 stupňů, který sice lze proměnit v tablet, ovšem klávesnice není odepínatelná. Jeho nástupce, který bude údajně představen příští měsíc, se údajně více přiblíží Microsoftu Surface – mělo by totiž jít o tablet s magneticky připojitelnou, podsvícenou klávesnicí s touchpadem.

Zbrusu nový Dell XPS 12 bude podle uniklých informací vybaven dvanáctipalcovým IPS displejem s rozlišením 3840 x 2160 pixelů (Ultra HD/4K), velmi tenkými rámečky a podporou aktivního stylusu od Dellu. Chybět by neměla ani dvojice fotoaparátů (8MPx zadní a 2MPx přední), port Thunderbolt 3, baterie s desetihodinovou výdrží či operační systém Windows 10.

Další podrobnosti o tabletu zatím neznáme, stejně tak ani jeho cenu.


Dell Venue 10 Pro


Další chystanou novinkou by měla být další generace tabletu Dell Venue 10 Pro s připojitelnou podsvícenou klávesnicí. U zařízení se předpokládá použití 10,1“ displeje s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a podporou aktivního stylusu. K dispozici by měl být také čtyřjádrový procesor Intel Atom na architektuře Cherry Trail, až 4GB RAM a až 128GB interní úložiště.

Tenké (tloušťka tabletu by neměla přesáhnout 10 mm) a lehké tělo je údajně částečně vyrobeno z hořčíku. Vybrané konfigurace budou podle dostupných informací vybaveny podporou LTE nebo 3D kamerou umožňující využívat přihlášení pomocí služby Windows Hello, která je jednou z nových funkcí ve Windows 10. Samozřejmostí by měla být rovněž také špičková výbava v oblasti zabezpečení.

Spolu s Dell Venue 10 Pro bude nejspíš představen také menší tablet Dell Venue 8 Pro, o kterém jsme psali před pár dny.

Zdroj: Giga.de (1, 2)