reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Nové herní notebooky Alienware zamíří i do Česka

, , aktualita
Nové herní notebooky Alienware zamíří i do Česka
Dell představil nové generace herních notebooků Alienware 13, 15 a 17, které ve srovnání s předchozími modely přinášejí více než dvacet vylepšení včetně tzv. dynamického přetaktování nebo portů USB Type-C.
Nové herní notebooky Alienware zamíří i do Česka
Vylepšené notebooky Alienware byly oznámeny v rámci herního veletrhu PAX Prime, který se konal v americkém Seattlu. Výrobce se u nových modelů Alienware 13, 15 a 17 (čísla v názvu označují přibližnou úhlopříčku displeje) chlubí především funkcí dynamického přetaktování, která zajistí maximální výkon procesoru v závislosti na zatížení a teplotě komponent.

Všechny konfigurace nových notebooků nabídnou kromě dynamického přetaktování také „oboustranné“ porty USB Type-C s podporou USB 3.1 i Thunderbolt 3, slot PCIe s velmi rychlým SSD a v oblasti konektivity standardy Killer Wireless-AC 1535 a Killer E2400 Gigabit Ethernet NIC pro bezproblémové online hraní.Pokud by uživateli nestačil už tak silný výkon nových notebooků, má možnost externě připojit desktopovou grafickou kartu skrze Alienware Graphics Amplifier a zahrát si nejnovější hry až ve 4K rozlišení. Notebooky jsou dodávány s operačním systémem Windows 10, nechybí ale ani kompatibilita s předchozími Windows 8.1.

Alienware 17 nabídne v maximální konfiguraci až 4K displej, u menšího Alienwaru 13 je možné získat až QHD+ s volitelným dotykovým ovládáním. V obou případech se jedná o displeje s technologií IGZO vyznačující se vyšší kvalitou obrazu při nižší spotřebě energie.Alienware 13 dostal také silnější 62Wh baterii, uživatelé se tedy mohou těšit na delší výdrž bez potřeby nabíjení. Prostřední model Alienware 15 bude zase jako vůbec první notebook na světe nabízen v konfiguraci s mobilní grafickou kartou AMD Radeon R9 M395X.

Všechny tři herní notebooky Alienware se během letošního října dostanou i na český trh. Ceny zatím oznámeny nebyly, alespoň orientačně nám tak musí posloužit částky, za které jsou počítače nabízeny v sousedním Německu. Alienware 13 se tam prodává od 1249 eur (34 000 Kč), Alienware 15 od 1 449 eur (39 000 Kč) a Alienware 17 od 1 799 eur (47 000 Kč).

Zdroj: TZ Dell, NotebookCheck.net