Nokia Lumia 929 lze koupit v Číně

Nokia Lumia 929 lze koupit v Číně
, , aktualita
Nový model od Nokie měl původně namířeno jen k americkému operátorovi Verizon, avšak nyní se objevil i v Číně. Tedy abychom to uvedli na pravou míru, v Čínském obchodě lze zakoupit Lumii 929 s logem Verizon. Podivné, že?
K oblíbeným
reklama
Na americkém trhu je celkem běžné, že si tamní operátoři domluví s výrobci telefonů exkluzivní model, který pak mají v prodeji pouze a jen oni. Často tak vídáme modely se speciálním značením, které končí u operátora Verizon či AT&T a to měl být alespoň podle prvotních spekulací případ modelu Nokia Lumia 929.

Nicméně nyní se tato novinka objevila i na čínském trhu, i když prozatím s logem operátora Verizon. Mohlo by to však znamenat, že se tento telefon nakonec dostane i do běžného prodeje a co lze tedy od tohoto modelu čekat? Základem je 5“ obrazovka s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Potěší i přítomnost čipsetu Snapdragon 800 v kombinaci s 2 GB RAM. Uživatelská paměť je příjemných 32 GB s možností rozšíření skrze MicroSD slot.

Fotografy by k nákupu mohl přesvědčit 20 MPx senzor s optikou Carl Zeiss. Z další výbavy zaujme LTE Cat4, Wi-Fi s podporou 802.11ac, NFC, bezdrátové nabíjení či Bluetooth 4.0. Kapacita akumulátoru je 3400 mAh, což by při úspornosti Windows 8 GDR3 mohlo být příslibem relativně dlouhé výdrže.

Telefon se v prodeji objevil na čínském obchodě TaoBao za 3800 CNY, což je v přepočtu zhruba 13 000 Kč. Doufejme, že je to první vlaštovka budoucí dostupnosti a nikoliv jen obsah ztracené zásilky, který měl původně putovat k americkému operátorovi.

Zdroj: TaoBao, GSMArena
reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář