Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Nokia Lumia 929 lze koupit v Číně

, , aktualita
Nokia Lumia 929 lze koupit v Číně
Nový model od Nokie měl původně namířeno jen k americkému operátorovi Verizon, avšak nyní se objevil i v Číně. Tedy abychom to uvedli na pravou míru, v Čínském obchodě lze zakoupit Lumii 929 s logem Verizon. Podivné, že?
Nokia Lumia 929 lze koupit v Číně
Na americkém trhu je celkem běžné, že si tamní operátoři domluví s výrobci telefonů exkluzivní model, který pak mají v prodeji pouze a jen oni. Často tak vídáme modely se speciálním značením, které končí u operátora Verizon či AT&T a to měl být alespoň podle prvotních spekulací případ modelu Nokia Lumia 929.

Nicméně nyní se tato novinka objevila i na čínském trhu, i když prozatím s logem operátora Verizon. Mohlo by to však znamenat, že se tento telefon nakonec dostane i do běžného prodeje a co lze tedy od tohoto modelu čekat? Základem je 5“ obrazovka s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Potěší i přítomnost čipsetu Snapdragon 800 v kombinaci s 2 GB RAM. Uživatelská paměť je příjemných 32 GB s možností rozšíření skrze MicroSD slot.

Fotografy by k nákupu mohl přesvědčit 20 MPx senzor s optikou Carl Zeiss. Z další výbavy zaujme LTE Cat4, Wi-Fi s podporou 802.11ac, NFC, bezdrátové nabíjení či Bluetooth 4.0. Kapacita akumulátoru je 3400 mAh, což by při úspornosti Windows 8 GDR3 mohlo být příslibem relativně dlouhé výdrže.

Telefon se v prodeji objevil na čínském obchodě TaoBao za 3800 CNY, což je v přepočtu zhruba 13 000 Kč. Doufejme, že je to první vlaštovka budoucí dostupnosti a nikoliv jen obsah ztracené zásilky, který měl původně putovat k americkému operátorovi.

Zdroj: TaoBao, GSMArena
reklama