reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Neomezený internet pro všechny: Vodafone na dva měsíce zruší FUP

, , aktualita
Neomezený internet pro všechny: Vodafone na dva měsíce zruší FUP
Vánoční nabídka Vodafonu zahrnuje dva měsíce internetu bez omezení pro všechny, kteří využívají některý z datových balíčků. Operátor se také pochlubil, že Turbo Internetem pokryl už 95 % populace v ČR.
Neomezený internet pro všechny: Vodafone na dva měsíce zruší FUP
Od 13. listopadu 2014 do 15. ledna 2015 si budou moct všichni zákazníci Vodafonu, kteří používají mobilní internet, užívat surfování bez FUP (Fair User Policy), tedy bez omezení přenesených dat. Nezáleží přitom na tom, jaký z datových balíčků využíváte, zda máte předplacenou kartu nebo tarif ani zda jste firemní či nefiremní zákazník (s výjimkou uživatelů firemního řešení OneNet, na které se akce nevztahuje).

V praxi to bude fungovat tak, že jakmile dosáhnete datového limitu, dojde automaticky a zdarma k jeho navýšení. Tak to bude možné opakovat donekonečna, takže můžete vlastně surfovat bez jakéhokoliv omezení přenesených dat. Nezapomeňte však, že je nutné mít aktivovanou službu Data nad rámec balíčku, kterou ovšem Vodafone nastavil všem uživatelům už v září. Pokud jste tedy nastavení neměnili, měli byste mít tuto službu aktivní.

Zákazníci Vodafonu si tak během následujících dvou měsíců budou moct vyzkoušet, kolik dat opravdu spotřebují, aniž by přitom byli jakýmkoliv způsobem omezováni. Podle toho budou pak moct změnit svůj tarif nebo datový balíček, abych přesně odpovídal jejich reálným potřebám a požadavkům. Kromě neomezeného internetu přinese Vodafone stávajícím zákazníkům také možnost pořídít si smartphone podporující rychlé připojení k internetu přes LTE s počáteční platbou od 1 Kč.

Vodafone také oznámil, že v současné době pokryl tzv. Turbo Internetem 95 % populace České republiky. Bez problémů tak překonal svůj původní plán, který hovořil o 93 % pokryté populace do konce letošního roku. Červený operátor zároveň pokračuje v pokrývání měst klasickým LTE. Do konce března 2015 by mělo být kompletně pokryto Brno, do konce léta příštího roku pak všechna města po celém Česku.

Vodafone připomněl, že v tuzemsku provozuje i technologii LTE Advanced (LTE-A), která nabízí rychlostí stahování až 225 Mbit/s a odesílání až 50 Mbit/s. V současné době je možné LTE-A vyzkoušet v Praze, kde funguje na deseti vysílačích, a také v Karlových Varech, kde je v provozu jeden vysílač s LTE-A. Před pár týdny navíc Vodafone jako první český operátor zahájil možnost využívání LTE v rámci roamingu.

Žádná vánoční kampaň operátora se samozřejmě neobejde bez reklamy. Ta letošní od Vodafonu se ponese v duchu krasobruslení a hesla „Máme pokryto, volná jízda začíná“. Hlavní tváří kampaně bude Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení. První reklamní spoty bychom měli začít vídat od 17. listopadu.

Zdroj: Vodafone.cz