www.svetmobilne.cz
>
>
>

Německo nutí majitele Modelu S vrátit dotaci, Tesla ji platí ze svého

Německo nutí majitele Modelu S vrátit dotaci, Tesla ji platí ze svého
, , aktualita
Německo se snažilo vyškrtnout Teslu z programu dotací elektromobilů, Tesla však našla cestičku, jak svým zákazníkům tyto dotace zajistit. Německo je však teď chce zpětně vracet a Tesla je tak majitelům Modelu S platí z vlastního.
reklama
Koncem letošního roku vypukla aféra mezi Německem a automobilkou Tesla, která byla (patrně záměrně) vyškrtnuta ze seznamu vozů, na které mohla být poskytnuta ekologická dotace ve výši 4000 EUR (dotace totiž šly i z peněz samotných německých automobilek). To se jednoduše udělalo tak, že na dotaci nemohl dosáhnout ten, jehož vůz v základní verzi stál přes 60 tisíc EUR. Tesla Model S v té době začínala na 62 tisících. Proto byla vytvořena speciální oholená verze která začínala pod touto magickou částkou. Německo nicméně tvrdilo, že takové auto nelze koupit (že jde jen o virtuální model, který nelze zadat do výroby) a oheň byl na střeše.
 
Tesla Model S
 
Dotace tak přestaly být vypláceny od začátku prosince 2017. Tesla se však bránila a tvrdila, že některé takové vozy byly skutečně dodány. Tomu Němci stále nevěří a chtějí po majitelích, kteří si zakoupili vůz před 6. březnem 2018 a dostali dotaci, aby ji vrátili. Ti, kteří si ji zažádali a vůz zakoupili před tímto termínem, ji logicky nedostanou. Od tohoto data jsou totiž jasné důkazy, že lze Model S sehnat i po 60 tisíc EUR a dotace jsou na něj od té doby poskytovány (ty jsou poskytnuty i na modely pořízené za více než 60 tisíc EUR, pravidlem totiž je, že musí existovat základní model, který lze získat za méně).
 
Toto vrácení dotací se ale pochopitelně nelíbí jak majitelům, tak i samotné Tesle. Takto postižených zákazníků by mělo být kolem tisíce. Automobilka se k problému postavila čelem a lidem zatím dává tuto dotaci ze svého, přičemž se proti nařízení odvolala.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová koloběžka Lime je odolnější a má delší dojezd Nová koloběžka Lime je odolnější a má delší dojezd
Méně rozbitých koloběžek, ale i konec jízdy na chodníku. Do služby Lime se dostává třetí generace elektrokoloběžek Lime-S, která se chlubí odolnější konstrukcí, většími koly, barevným displejem a delším dojezdem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Watch S: hybridní hodinky za pár stovek Lenovo Watch S: hybridní hodinky za pár stovek
Lenovo rozšiřuje nabídku chytrých hodinek o model Watch S, které kombinují tradiční design s některými moderními funkcemi a velmi příznivou cenou. Na děti potom cílí model Watch C s barevným AMOLED displejem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problémy se spánkem? Xiaomi uvádí chytrou oční masku Problémy se spánkem? Xiaomi uvádí chytrou oční masku
Xiaomi rozšířilo svou nabídku o další nečekaný produkt. Chytrá spací maska pomáhá s usínáním a také zvládne uživatele probudit ve vhodný čas. Využívá přitom umělou inteligenci a senzory mozkových vln.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Essential propouští zaměstnance, ale chystá i nový produkt Essential propouští zaměstnance, ale chystá i nový produkt
Společnost Essential Products založená Andy Rubinem se dlouhodobě potýká s problémy. Jedním z důsledků by mělo být propuštění značné části zaměstnanců, přesto údajně zůstává v plánu nový revoluční produkt.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus 6T se díky Applu představí o den dříve OnePlus 6T se díky Applu představí o den dříve
OnePlus se rozhodlo ustoupit Applu, který svou tiskovou konferenci naplánoval na stejný den. Očekávaná vlajková loď OnePlus 6T tedy bude představena o den dříve, a to v pondělí 29. října. Jakou bude mít výbavu?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik