www.svetmobilne.cz
>
>

Nastavení ActiveSync přes infračervený port (IrDA)

, , návod
Nastavení synchronizace přes infračervený port je v porovnání s BT či WiFi skutečně velice jednoduché. Přesto jsem vypracoval krátký návod, jak na to - pokud vám to přijde primitivní, nečtěte to:) Více méně jediným nutným předpokladem je mít k dispozici infračervený port jak na PDA (kde je to až na velice řídké výjimky již standardní součást), tak i na desktopu, a samozřejmě také instalovanou aplikaci ActiveSync. Pokud jsou tyto podmínky splněné, můžete se pustit do nastavení.
K oblíbeným
reklama
Nebudu vás dlouho napínat a přejdu rovnou k věci. Pro úspěšné spojení přes infračervený port je klíčové nastavit ActiveSync na desktopu tak, aby poslouchal na sériovém portu používaném tímto infračerveným modulem. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonku ActiveSync v liště a vybrat Connection Settings. Protože jeden obrázek řekne víc než 1000 slov, prohlédněte se následující screenshot.Pak už jen stačí na PDA zařízení spustit ActiveSync (většinou je přímo v hlavní nabídce, ale může se to lišit) a počkat, až se ozve onen důvěrně známý zvuk ohlašující počátek komunikace.Osobně používám připojení přes infračervený port téměř každý den a nemám s tím žádný problém. Pokud přeci jen na nějaký narazíte, zkontrolujte napřed nastavení ActiveSync na desktopu a funkčnost infračervených portů jako takových. Ve výjimečných případech si nemusí rozumět pomalý infračervený port (SIR) s rychlým infračerveným portem (FIR), zkuste tedy tyto rychlosti vyrovnat snížením rychlosti na desktopu (buď v BIOSu či v systému). Rovněž je nutné mít na paměti, že ze svého principu nemusí infračervený port fungovat například ve velmi ostrém slunečním světle - sluníčko "komunikuje" na stejné vlnové délce;)
reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář