Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení a konfigurace programu SBSH PocketWeather v. 1.3

3.7.2006, Jarouš, návod
Na fóru SBSH byly k PocketWeather zveřejněny dva „tutorialy“ – dílčí návody k nastavení programu. Inspirováni tímto příkladem publikovali na našem fóru Jarouš a TheMelin v průběhu března 2006 kompletní návod a postupy nastavení celého programu.
Instalace PocketWeather je bezproblémová, to zvládne každý. Majitelé VGA zařízení instalují i VGA ikony, ostatní šetří místo a obejdou se bez nich. Na závěrečné obrazovce instalace v PDA se rozhodneme, zda instalovat i češtinu, pro ostatní mutace ponecháme aktivní zatržítko jejich vymazání, resp. nenainstalování. Odklepneme dokončení instalace a necháme program naběhnout. V levém rohu řádku PW na Today je modrá ikona, klepneme na ní a provedeme případnou registraci. Kdo bude instalovat češtinu od Myrka, přejde na záložku Obecné a přepne na US English. Podle návodu, který Myrek připojuje ke každému překladu, provede instalaci jeho češtiny.

V dalším kroku budeme nastavovat hrubé nastavení lokace. Pro verze nižší, než PW 1.3 je toto nastavení dostačující, od verze 1.3 je možné a potřebné pro korektní zobrazení různých údajů nastavení lokace přesnější, ale to budeme řešit až v lekci kolem problematiky METAR. Po instalaci program instaluje vzorovou lokaci. Na záložce Místa klepneme na vzorovou lokaci (modře se podbarví) a klepneme na vymazat. Začínáme nastavovat vlastní lokaci.



Klepneme na Přidat. Naběhne obrazovka, na které máme možnost nastavit lokaci výběrem ze seznamu nebo zadáním kódu EZXX00**. Pro výběr ze seznamu vybereme z rozbalovací nabídky Výběr oblasti položku CZECH REPUBLIK a v nabídce Výběr místa najdeme jméno meteorologické stanice, která je nejblíže požadovanému místu = lokaci.



V okně Vlastní název můžeme zadat vlastní jméno lokace, které bude zobrazováno v programu. Pro ruční zápis kódu místa dáme zatržítko a do okénka zadáme mzn. kód EZXX00**. Zatím manuální vyhledávání funguje jen pro tento mzn. kód, ale uvažuje se o možnosti zadání dalších kódů, které se dají použít pro identifikaci lokace.



Po vyhledání lokace programem klepneme na Pokročilé nastavení místa, naběhne stránka s hrubým nastavením lokace, na které odstraníme zatržítko. Klikneme na Zjistit polohu a časové pásmo ..., program sám vyplní potřebné údaje, které jsou pro hrubé nastavení postačující.



Opět aktivujeme zatržítko Nastavit ... automaticky a odklepáme OK. Pro základní nastavení programu dále přejdeme na záložku Dnes, kde se nastavuje možnost zobrazení na Today. Pro začátek v okně Struktura zadáme Záložky a v okně Způsob zadáme Vodorovně výrazně. Přejdeme na záložku Jednotky. V okně Vzdáleno zadáme km, v okně Rychlost zadáme km/h, ostatní můžeme ponechat v default nastavení. Na poslední záložce Spojení aktivujeme všechna čtyři zatržítka a odklepáme OK. Máme provedenou základní konfiguraci programu bez satelitních náhledů a můžeme klepnou na modrou ikonu se sluníčkem a zadat Aktualizovat vše.
reklama