www.svetmobilne.cz
>
>
>

Na internet přistupuje více lidí z Androidu než z Windows

Na internet přistupuje více lidí z Androidu než z Windows
, , aktualita
Podle údajů analytické společnosti StatCounter došlo letos v březnu k významnému zlomu. Internetový provoz ze zařízení s Androidem byl vyšší než v případě Windows. Pro řadu uživatelů se smarphone stal důležitějším nástrojem než počítač.
K oblíbeným
reklama
Růst Androidu na úkor Windows v oblasti internetového provozu sleduje analytická společnost StatCounter dlouhodobě. Na níže uvedeném grafu si můžeme všimnout, že křivky se přibližují od roku 2012, kdy měl Windows s bezmála 80% podílem téměř neotřesitelnou pozici. Během pěti let ovšem klesal internetový provoz, který mají na svědomí uživatelé Windows, naopak rostl ten způsobený majitelé smartphonů a dalších zařízení s Androidem. V březnu 2017 zelená křivka značící systém od Googlu poprvé překonala modrou, která označuje Windows. Rozdíl je zatím jen setinách procenta (37,93 % pro Android proti 37,91 % pro Windows), ale tento trend bude nejspíš pokračovat i v následujích měsících.
Graf ukazující podíl na internetovém provozu podle operačních systémů v období do března 2012 do března 2017


Podíl iOS na internetovém provozu dlouhodobě roste spíše jen střídmě, v případě OS X se potom křivka za posledních pět let výrazněji nezměnila. Pojďme se ovšem vrátit k duelu Android versus Windows, který nám zároveň naznačuje, jak se mění zařízení, která uživatelé využívají pro přístup k internetu. Dříve to byly především stolní počítače a notebooky, nyní ovšem začínají převažovat smartphony, které lze používat na cestách a vzhledem ke zvětšování jejich displejů, narůstajícímu výkonu i zrychlujícímu se mobilnímu internetu už není prohlížení webových stránek na telefonu takovým problémem jako dříve.

Nesmíme však zapomenout ani na uživatele z rozvojových zemí, kteří jistě statistikami velmi výrazně zahýbali. Smartphone je pro ně totiž velmi často jediným zařízením, pomocí kterého přistupují k internetu. Vlastnit počítač je v mnoha zemích stále luxusem, zatímco chytrý telefon s Androidem lze pořídit za zlomek ceny. Porovnání podle platforem samozřejmě může být zavádějící, neboť Windows nalezneme také na některých mobilech, Android běží na nespočtu různých přístrojů včetně chytrých hodinek a oba operační systémyjsou potom využívány v tabletech. Přesto už smartphony počtem prodaných kusů překonaly počítače, a to už před šesti lety.

Zdroj: Engadget.com
reklama
Nejnovější články
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala