Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší

26.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
Samsung Galaxy S8+ je jeden z nejlepších telefonů na trhu. Pokud však chcete ještě něco lepšího, počkejte si na Galaxy Note 8, který bude vycházet právě z řady Galaxy S8. Mnoho uživatelů se ptá, v čem se budou telefony odlišovat, neboť “es osmičky” svými úhlopříčkami výrazně vyrostly a navíc jsou nabízeny už jen se zahnutým displejem. Evan Blass alias @evleaks přinesl odpověď na tuto otázku. Galaxy Note 8 by měl mít 6,3” displej, bude tedy jen o něco větší než 6,2” Galaxy S8+. Rovněž jistě půjde o Infinity Display s minimálními rámečky, zahnutými okraji a poměrem stran 18,5:9. Spíše než parametry displeje by tedy mělo telefon odlišovat dotykové pero S Pen a pár dalších prèmiovych vychytávek.
 
 
Už delší dobu víme, že Galaxy Note 8 bude vybaven duálním fotoaparátem. K dispozici by měl mít dva 12MPx snímače s optickou stabilizací obrazu umístěné horizontálně (pod sebou). V jejich blízkosti bychom měli najít také čtečku otisku prstů, často zmiňovaná nevýhoda Galaxy S8 tedy zůstane také u Galaxy Note 8. Jedná se nejspíš o přechodné řešení, neboť na přední straně pod displejem není dostatek místa a technologie, která by umožnila integrovat čtečku neviditelně pod displej, ještě údajně není připravena. Vzdálenost mezi senzorem a fotoaparáty by tentokrát měla být o něco větší, takže by se mělo o něco snížit riziko jejich zašpinění. Smartphone by měl být dostupný se stejnými procesory jako již prodávané vlajkové lodě od Samsungu, a to Exynos 8895 nebo Snapdragon 835 v závislosti na regionální variantě. V každém případě se jedná o ty nejvýkonnější procesory, jakými mohou být v současné době osazeny mobilní telefony. Navíc je jihokorejský výrobce nejspíš zkombinuje se 6GB RAM. Tato porce operační paměti byla očekávána už u Galaxy Note 7, ale nakonec se loňský model spokojil se 4 GB.
 
Baterie o kapacitě 3 300 mAh by měla projít velice náročnými testy, a tak by se nemělo opakovat fiasko předchůdce. Novinka bude nejspíš kompatibilní se stejným dokem Samsung DeX, který využívají také modely Galaxy S8 a S8+. Původní spekulace hovořily o tom, že Galaxy Note 8 bude představen v srpnu, ale Evan Blass nyní opravuje tuto informaci s tím, že na jihokorejskou novinku si počkáme nejspíš až do druhé poloviny září, kdy ji Samsung údajně oficiálně představí. Cena na evropských trzích se údajně vyšplhá až na 1 000 eur, v přepočtu více než 26 tisíc korun. Půjde tedy o nejdražší smartphone s logem Samsungu.
 
reklama