Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

MWC: Obří telefon Huawei MediaPad X1

, , aktualita
MWC: Obří telefon Huawei MediaPad X1
Závody o co největší úhlopříčku zřejmě letos vyhraje společnost Huawei. Představila totiž zařízení, které nabídne 7“ úhlopříčku a díky LTE modemu z něj lze volat. Útočí však MediaPad X1 na smartphony nebo do jiných řad? Aktualizováno: známe cenu a dostupnost
MWC: Obří telefon Huawei MediaPad X1
Aktualizováno 25.2.2014: Do redakční pošty dorazil e-mail od českého zastoupení společnosti Huawei, která potvrdila prodej tohoto obřího telefonu i na českém trhu. Huawei MediaPad X1 dorazí v průběhu května a doporučená prodejní cena startuje na 9 990 Kč.

Veletrh mobilních zařízení ve španělské Barceloně je v plném proudu a mezi první várkou novinek zcela jistě zaujal výrobek společnosti Huawei. Její model MediaPad X1 přináší velmi bohatou výbavu a mohl by poměrně výrazně zatopit současným konkurentům. Ostatně, podívejte se na následující výčet specifikací.

Asi nejvíce skloňovaným parametrem bude displej s úhlopříčkou 7“ a rozlišením 1920 x 1200 pixelů. O technologii použitého panelu se zdroj aktuality nezmiňuje, ale velmi pravděpodobně lze počítat s kvalitní obrazovkou typu IPS. Velký displej bude pohánět vlastní čipset nazvaný HiSilicon Kirin 910, což je 4jádro (Cortex-A9) na frekvenci 1,6 GHz kombinované s grafickou kartou Mali-450. Operační paměť je osazena v kapacitě 2 GB.

Uživatelská paměť je solidních 32 GB a nešetřilo se ani v další výbavě. Překvapí především rozsáhlá podpora moderních mobilních sítí, v našich končinách potěší především LTE Cat4 (až 150/50 Mbps). K dispozici bude samozřejmě také WiFi, avšak pouze 802.11n. Chybí také zmínka o podpoře NFC či Bluetooth, nicméně druhé zmiňované pravděpodobně ve výbavě bude.

Fotografovat lze pomocí 13 MPx čipu Sony Exmor R BSI na zadní straně přístroje a pro videohovory je připravena 5 MPx kamerka vpředu. Operační systém bude v době vydání již poněkud zastaralý Android 4.2.2 Jelly Bean a Huawei doufejme brzy, dodá aktualizaci. Přes relativně tenké tělo s tloušťkou 7,18 mm a hmotnosti 239 gramů se podařilo inženýrům vměstnat baterii s kapacitou 5000 mAh.


Huawei MediaPad X1 bude cílen na Evropský a Asijský trh, přičemž jeho dostupnost pro ČR musí nejspíše potvrdit české zastoupení. Předpokládaná cena se pohybuje na úrovni 400 Eur a po přibližném přepočtu se nacházíme v cenové hladině 11-12 000 Kč.

Zdroj: Talkandroid, blog.gsmarena
reklama