Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

MWC: Huawei a smršť novinek z Barcelony

, , aktualita
MWC: Huawei a smršť novinek z Barcelony
Během včerejšího dne jsme si představili nový phablet MediaPad X1 a dnes podíváme na ostatní novinky od Huawei. Vývojový tým rozhodně nespí a připravil komunikační náramek, 8“ tablet či mobilní hotspot s LTE Cat 6.
MWC: Huawei a smršť novinek z Barcelony
Čínský výrobce s sebou přivezl do Barcelony řadu novinek a již včera jsme s vámi sdíleli vydání obřího phabletu MediaPad X1. Ten svojí úhlopříčkou 7“ definitivně boří hranice mezi mobilními telefony a tablety. Solidní výbavu a malé rozměry navíc podtrhuje celkem rozumně nastavená prodejní cena, ostatně více v naší aktualitě. 

Huawei TalkBand B1


Držet MediaPad X1 během hovoru u hlavy by byl jistě problém i pro Arnolda Schwarzeneggera, a tak připravil Huawei řešení v podobě komunikačního náramku TalkBand B1. S telefonem či tabletem jej spárujete pomocí NFC a následný přenos dat probíhá skrze nejnovější verzi Bluetooth 4.1.Primární účelem je především volání, avšak díky dalším senzorům a také OLED displeji s úhlopříčkou 1,4“ je možné tento náramek využít také pro sportovní aktivity nebo během spánku. Zaznamenaná data jsou přenášena do aplikace, přičemž je podporován jak Android od Google, tak iOS od Apple. Baterie s kapacitou 90 mAh zajistí dle výrobce až 6 dní na jedno nabití.Náramek se nejdříve začne prodávat na domácím trhu, expanze do Evropy je v plánu v druhém čtvrtletí za doporučenou cenu 99 Eur, což po přepočtu dává cenové rozmezí 2 500 – 3 000 Kč.


Huawei MediaPad M1


Dalším představeným je tablet MediaPad M1, který při své úhlopříčce nabízí rozlišení 1280 x 800 pixelů a je škoda, že se výrobce nerozhodl minimálně pro 1080p panel. Tablet pohání 4jádrový procesor vlastní výroby na frekvenci 1,6 GHz a stejný čipset nalezneme i v modelu MediaPad X1.Uživatelská paměť nabízí pouze 8 GB, avšak díky čtečce MicroSD karet lze přidat dalších 32 GB. Čočku fotoaparátu nalezneme na obou stranách přístroje, přičemž ta na zadní straně disponuje 5 MPx a na přední straně pak 1 MPx. Nabídka bezdrátových rádií zahrnuje LTE, WCDMA, Bluetooth 4.0 či Wi-Fi 802.11n. Díky LTE navíc můžete z tabletu volat či posílat SMS.

Systém bude pohánět akumulátor s kapacitou 4800 mAh a veškeré komponenty dokázal Huawei vměstnat do těla s tloušťkou 7,9 mm při hmotnosti 329 g. Android bohužel v úvodu dorazí v postarší verzi 4.2.2 Jelly Bean. Huawei MediaPad M1 dorazí v květnu za 6 990 Kč.


Huawei Ascend G6 4G


Mezi novinkami se kromě obřích phabletů objevil také klasický telefon s výrazně menší úhlopříčkou displeje. Konkrétně se jedná o 4,5“ panel s rozlišením 960 x 450 pixelů. Výkon dodá čipset Qualcomm Snapdragon 400 v kombinaci s 1 GB RAM. Uživatelská paměť je 8 GB s možností rozšíření skrze MicroSD kartu.Fotovýbava zahrnuje dvojici senzorů s rozlišením 8 a 5 MPx, přičemž větší ze senzorů je doplněn o optiku se světelností f/2.0. Bezdrátově se připojíte na nejmodernější LTE sítě, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 a nezapomnělo se ani na NFC.Uvnitř telefonu je zabudován akumulátor s kapacitou 2000 mAh a spolu s telefonem je celková hmotnost 115 gramů. Operační systém je Android ve verzi 4.3 Jelly Bean, takže ani zde nedodá Huawei aktuální verzi. Huawei Ascend G6 4G dorazí v květnu tohoto roku za cenu 5 990 Kč.


Huawei E5786


S rostoucím pokrytím LTE sítě, i když tedy v ČR jsme stále ještě velmi pozadu, se zcela jistě dostanou ke slovu LTE hotspoty, neboli zařízení, které se díky LTE modemu dokážou připojit na vysokorychlostní internet a ten následně sdílet prostřednictvím Wi-Fi. To oceníte především u notebooků nebo tabletů, které sami o sobě telefonní modem neobsahují.Huawei E5786 je takovým zařízením a navíc přichází jako první s LTE Cat6. Díky tomu lze ideálním případě stahovat rychlostí 300 Mbps a uploadovat rychlostí až 50 Mbps. K hotspotu se připojíte skrze Wi-Fi na frekvencích 2,4 a 5 GHz. Vzhledem k využití technologie 2x2 MIMO bude maximální teoretická rychlost 300 Mbps pro 2,4 GHz a 5GHz, zde je však nutné počítat s tím, že reálná rychlost přenosu dat bude přibližně poloviční.Naštěstí Huawei E5786 podporuje také novější protokol 802.11ac a na 5 GHz se díky tomu připojíte rychlostí až 867 Mbps, která by měla hravě přeposlat oněch 300 Mbps z LTE modemu. Alternativou je využití rozhraní USB 3.0, které přenese maximálních 300 Mbps bez sebemenších problémů. Huawei dále přidává baterii s kapacitou 3000 mAh a slibuje výdrž okolo 10 hodin.

Dostupnost LTE hotspotu Huawei E5786 je v Evropě plánována na květen tohoto roku, přičemž cena prozatím nebyla upřesněna.

Zdroj: TZ Huawei
reklama