reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

MSI uvádí řadu notebooků s novou generací GeForce

, , aktualita
MSI uvádí řadu notebooků s novou generací GeForce
Společnost MSI se v tiskové zprávě pochlubila hned jedenácti novými modely notebooků, jež spojuje využití nejnovější generace mobilních grafických čipů NVIDIA GeForce GTX 800M. Mezi ně patří nové Maxwell, ale také staré Kepler.
MSI uvádí řadu notebooků s novou generací GeForce
Nástup nové generace grafických čipů Maxwell od NVIDIE má podobný průběh jako v případě desktopových čipů. Nejdříve se tedy na trh nedostaly výkonné čipy, ale spíše střední třída, kterou u desktopových karet tvoří modely GeForce GTX 750 (Ti), ale ty svým označením patří mezi starší modely. U nových mobilních karet tu máme však celou novou generaci GTX 800M, z čehož bychom mohli usuzovat, že ve všech případech půjde o čipy Maxwell. Z pěti nových jsou ale takové pouze dva - GTX 860M a GTX 850M (oba se 640 shadery), zatímco GTX 880M a GTX 870M (1536 a 1344 shaderů) jsou Keplery. Aby to ale nebylo tak jednoduchí, je tu ještě jeden čip GTX 860M z generace Kepler s 1152 shadery, ale nižším taktem.Mezi nové modely MSI patří následujících 11, na jejichž specifikace se můžete podívat na stránkách výrobce:

MSI zmiňuje především úplnou novinku, 15" model MSI GS60 Ghost s 20 mm tenkým tělem o hmotnosti 1,9 kg a procesorem Intel Core i7-4700HQ a grafikou NVIDIA GeForce GTX870M. Nejvýkonnější mobilní kartu firmy NVIDIA, GeForce GTX 880M, pak nesou modely MSI GT70 a GT60 2PE Dominator Pro, které jsou osazeny také výkonnými procesory Intel Core i7-4800MQ.

Krom toho tu máme různé funkce a vlastnosti, které mají nové notebooky MSI společné. Je to třeba SteelSeries Engine, což je aplikace pro spojení často používaných funkcí, a to konkrétně podsvícení klávesnice, správu periferií, tvorba maker, atd. Touto funkcí ale disponují pouze modely vybavené klávesnicí od SteelSeries.

XSplit Gamecaster poslouží pro nahrávání videí z her a také jejich živé streamování pomocí služeb Twitch, YouTube nebo Ustream. Technologie Super Raid 2 se týká hardwarové výbavy, konečně zapojení třech mSATA SSD v poli RAID pro dosažení datové propustnosti až 1500 MB/s. Nebude tu ale chybět také pevný disk pro uložení velkých objemů dat.

Cooler Boost 2 se zasadí o lepší chlazení, tentokrát pomocí další heatpipe a spojení chladicích okruhů procesoru a grafické karty. MSI tak slibuje lepší chlazení i nižší hlučnost. Matrix Display umožní u vyšších řad připojit až tři další monitory, a to pomocí rozhraní Mini DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 a D-Sub, NOS OC má za úkol automaticky zvýšit výkon kombinací hybridního napájení, CPU Boost a GPU Boost. Chybět nebude ani síťovka Killer LAN, respektive Killer DoubleShot kombinující LAN a Wi-Fi s prioritizací provozu. MSI nakonec slibuje kvalitní audio s Audio Boost, Dynaudio a systémem Sound Blaster Cinema.

Zdroj: TZ MSI