www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Motorola a Android 6.0: ještě méně bloatwaru

Motorola a Android 6.0: ještě méně bloatwaru
, , aktualita
Motorola zveřejnila seznam svých smartphonů, které se dočkají aktualizace na Android 6.0 Marshmallow. Výrobce rovněž oznámil, že s novou verzí systému zmizí některé předinstalované aplikace.
K oblíbeným
reklama
Jedním z důvodů, proč jsou smartphony od Motoroly často vychvalovány, je téměř čistý Android bez zbytečných nadstaveb a nespočtu zbytečných předinstalovaných aplikací. A nejen to, americká Motorola (dnes už vlastněná čínským Lenovem) své telefony také vzorně a rychle aktualizuje – v minulosti byla někdy dokonce rychlejší než Google při updatu Nexusů.

Motorola v tuto chvíli plánuje aktualizaci svých modelů na Android 6.0 Marshmallow. Nejnovější verze systému by se měla dočkat pětice smartphonů, seznam je ovšem zatím jen předběžný, takže se může ještě změnit. Uvádíme samozřejmě jen evropské verze modelů a chybí také Nexus 6 od Motoroly, který se sice Androidu 6.0 jistě dočká, ale update zajistí přímo Google.

Aktualizace na Android 6.0 Marshmallow by se měly dočkat následující modely:
  • Moto X Style
  • Moto X Play
  • Moto G (třetí generace)
  • Moto X (druhá generace)
  • Moto G (druhá generace)

V tuto chvíli bohužel nevíme, kdy bude aktualizace vydána. Jak už ovšem bylo řečeno, Motorola je při updatech velmi rychlá, rozhodně mnohem rychlejší než veškerá konkurence. Je tedy možné, že majitelé výše uvedených smartphonů se dočkají Androidu 6.0 Marshmallow ještě letos. A s novou verzí systému překvapivě ubyde předinstalovaných aplikací, tzv. bloatwaru.


Moto X Style

Zatímco Samsung a jiní konkurenční výrobci se snaží telefon zaplavit vlastními aplikacemi, Motorola jde přesně opačným směrem a pokud je to možné, spoléhat na nativní aplikace v Androidu. Uživatelé se tak s příchodem Androidu 6.0 rozloučí hned se třemi aplikacemi: Motorola Assist, Motorola Migrate a Motorola Connect.

Motorola Assist není potřeba z toho důvodu, že podobné funkce týkající se zvuku (např. „nerušit“) jsou přítomny v nejnovější verzi systému od Googlu. Stejné je to i s nástrojem Motorola Migrate, jelikož Android 6.0 nabízí automatickou zálohu dat aplikací.

A zmizí i služba Motorola Connect sloužící k odesílání SMS zpráv z počítače, protože stejnou funkci umí mnoho aplikací třetích stran. Všechny tři aplikace od Motoroly se ovšem nacházejí v Google Play Store, takže uživatelé si je budou moct s největší pravděpodobností znovu nainstalovat i po aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow.

Zdroj: Motorola.com, Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů
Podle nejnovější petice má mít Tesla další problém. Její vozy mají údajně samy neočekávaně zrychlovat, což mělo v minulosti vyústit ve 110 nehod. Automobilka se ale brání a dle jejích slov jde o zoufalou snahu shorterů poškodit ji.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář