reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Microsoft přínáší Office zdarma

, , aktualita
Microsoft přínáší Office zdarma
Microsoft se rozhodl v rámci akce "Office Everywhere, For Everyone" vypustit do světa bezplatné verze svého kancelářského balíků, což platí pro zařízení s iOS a také Androidem. Jaká je tedy jeho nová nabídka?
Microsoft přínáší Office zdarma
Nabídka "Office Everywhere, For Everyone" tedy platí pro mobilní zařízení, čili chytré telefony a tablety. Microsoft vysvětluje, že "svět se změnil a lidé očekávají, že Office budou dostupné na všech jejich zařízeních, a nyní jsou". Firma tak vypustila do světa nové aplikace Office určené pro iPhone a iPad a již brzy má přijít také předběžná verze Office pro tablety s Androidem. Jejich uživatelé budou moci prohlížet a upravovat dokumenty Office, aniž by si museli vytvářet nějaký účet. Nicméně ve zprávě se vůbec nemluví o chytrých telefonech s Androidem, takže je otázkou, zda bude verze pro tablety využitelná i na zařízeních s menší úhlopříčkou displeje.

Microsoft Office pro iPhone a iPad jsou tedy již k dispozici ke stažení ve své ostré verzi. K dispozici jsou konkrétně aplikace Word, Excel a PowerPoint. Uživatelé tabletů s Androidem si budou muset počkat do nového roku, přičemž nabídka by měla být v podstatě totožná jako u Office pro iPad. Ovšem pokud máte zájem o předběžnou verzi Office pro Android, můžete se přihlásit do příslušného programu a nainstalovat si je už dnes.
Excel pro Windows 10


Office jsou tedy zdarma, ovšem Microsoft samozřejmě doufá především v to, že tak naláká další platící zákazníky pro své Office 365. Ti tak mohou získat i desktopové Office, dále rozšířené možnosti pro editaci a využití aplikací, neomezený úložný prostor na OneDrive s integrací služby Dropbox a další výhody.

Vedle toho Microsoft představil i Office pro Windows 10, které budou optimalizované i pro dotykové obrazovky. Uvedl několik screenshotů (viz zdroj), ale víc toho už neprozradil. Řečeno bylo pouze to, že detailní informace přinese někdy příště.

Zdroj: TZ Microsoft