www.svetmobilne.cz
>
>
>

Meteoservis WM - počasí pro Čechy a Slováky

Meteoservis WM - počasí pro Čechy a Slováky
, , aktualita
Není příliš obvyklé, aby v našich končinách vznikla špičková aplikace pro Windows Mobile zařízení, která je navíc šířena jako freeware, tedy zcela zdarma (čest výjimkám). Meteoservis WM z dílny autora serveru Metelesku Blesku mezi tyto výjimky bez nejmenších pochybností patří.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o předpověď počasí, která sice není tak graficky propracovaná jako ostatní předpovědi počasí typu modulu v TouchFLO 3D u HTC zařízení, zato je díky kvalitnímu numerickému modelu výrazně přesnější a spolehlivější než typická předpověď ve formě jedné ikonky a jedné teploty. Autor programu očividně umí nejen programovat, ale navíc je předpovídání počasí jeho koníčkem, takže jeho program bude v tuto chvíli pro předpovídání počasí v České republice a na Slovensku jen těžko hledat konkurenci. A protože osobně naopak rozlišuji počasí jen na "je pěkně" a nebo "je hnusně", dovolím si popis programu a jeho vlastností ocitovat z jeho stránek.Meteoservis ‚WM‘ využívá veřejně přístupný, ale kvalitní a léty ověřený zdroj numerických výpočtů (matematický model). Jde tedy o kvalitní a relativně velice spolehlivou předpověď počasí a další informace – nezapomínejte ale, že jde stále jen o předpověď. To vše se zaměřením právě na naše území tedy hlavně Českou republiku a Slovensko. K dispozici je zcela zdarma, tedy jako freeware.


Vlastnosti


 • Kvalitní numerický model, v praxi ověřený a relativně velice přesný (buďte shovívaví, je to pořád jen prognóza).
 • Minimální až zanedbatelná datová náročnost v řádech jednotek kB a tedy i velice levný provoz i v případě připojení přes GPRS/EDGE.
 • Detailní zobrazení předpovědi. Předpověď počasí a teplot je k dispozici v 3hodinových intervalech.
 • Více detailů. Zobrazuje se množství srážek v daném 3hodinovém intervalu a také atmosférický tlak a jeho tendence.
 • Windchill index. Pro nejbližší období je zobrazena i tzv. pociťovaná teplota. Detaily viz níže.
 • Dodatečné informace o počasí jako možnost vzniku mlhy či nízké oblačnosti resp. inverze, upozornění na vítr atd.
 • Informace o aktuálních srážkách tj. zobrazení radarových dat. Podle rozložení a pohybu srážkové oblačnosti lze tak odhadnout čas a intenzitu přicházejících srážek či bouřek.
 • Velké možnosti nastavení. Ruční i automatická aktualizace dat, detailní nastavení parametrů aktualizace. Správa míst s možností přidání dalších lokací (později).
 • Možnost nastavení kompenzace teploty pro danou lokalitu. Detaily viz níže.
 • Integrované systémové úpravy např. pro automatické odpojování GPRS atd.
 • Today plug-in pro PPC. Pro PocketPC zařízení je k dispozici i jednoduchý plugin pro přidání na obrazovku Dnes.
 • Podpora a „export“ pro jiné aplikace (externí využití dat). Detaily viz níže.
 • K dispozici je verze pro PocketPC i pro Smartphone zařízení
 • Aplikace je šířena jako freeware.

Aplikaci si můžete stáhnout přímo ze stránek autora jak ve verzi pro Pocket PC, tak i Smartphone.
reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala