www.svetmobilne.cz
>
>
>

Meteoservis WM - počasí pro Čechy a Slováky

Meteoservis WM - počasí pro Čechy a Slováky
, , aktualita
Není příliš obvyklé, aby v našich končinách vznikla špičková aplikace pro Windows Mobile zařízení, která je navíc šířena jako freeware, tedy zcela zdarma (čest výjimkám). Meteoservis WM z dílny autora serveru Metelesku Blesku mezi tyto výjimky bez nejmenších pochybností patří.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o předpověď počasí, která sice není tak graficky propracovaná jako ostatní předpovědi počasí typu modulu v TouchFLO 3D u HTC zařízení, zato je díky kvalitnímu numerickému modelu výrazně přesnější a spolehlivější než typická předpověď ve formě jedné ikonky a jedné teploty. Autor programu očividně umí nejen programovat, ale navíc je předpovídání počasí jeho koníčkem, takže jeho program bude v tuto chvíli pro předpovídání počasí v České republice a na Slovensku jen těžko hledat konkurenci. A protože osobně naopak rozlišuji počasí jen na "je pěkně" a nebo "je hnusně", dovolím si popis programu a jeho vlastností ocitovat z jeho stránek.Meteoservis ‚WM‘ využívá veřejně přístupný, ale kvalitní a léty ověřený zdroj numerických výpočtů (matematický model). Jde tedy o kvalitní a relativně velice spolehlivou předpověď počasí a další informace – nezapomínejte ale, že jde stále jen o předpověď. To vše se zaměřením právě na naše území tedy hlavně Českou republiku a Slovensko. K dispozici je zcela zdarma, tedy jako freeware.


Vlastnosti


 • Kvalitní numerický model, v praxi ověřený a relativně velice přesný (buďte shovívaví, je to pořád jen prognóza).
 • Minimální až zanedbatelná datová náročnost v řádech jednotek kB a tedy i velice levný provoz i v případě připojení přes GPRS/EDGE.
 • Detailní zobrazení předpovědi. Předpověď počasí a teplot je k dispozici v 3hodinových intervalech.
 • Více detailů. Zobrazuje se množství srážek v daném 3hodinovém intervalu a také atmosférický tlak a jeho tendence.
 • Windchill index. Pro nejbližší období je zobrazena i tzv. pociťovaná teplota. Detaily viz níže.
 • Dodatečné informace o počasí jako možnost vzniku mlhy či nízké oblačnosti resp. inverze, upozornění na vítr atd.
 • Informace o aktuálních srážkách tj. zobrazení radarových dat. Podle rozložení a pohybu srážkové oblačnosti lze tak odhadnout čas a intenzitu přicházejících srážek či bouřek.
 • Velké možnosti nastavení. Ruční i automatická aktualizace dat, detailní nastavení parametrů aktualizace. Správa míst s možností přidání dalších lokací (později).
 • Možnost nastavení kompenzace teploty pro danou lokalitu. Detaily viz níže.
 • Integrované systémové úpravy např. pro automatické odpojování GPRS atd.
 • Today plug-in pro PPC. Pro PocketPC zařízení je k dispozici i jednoduchý plugin pro přidání na obrazovku Dnes.
 • Podpora a „export“ pro jiné aplikace (externí využití dat). Detaily viz níže.
 • K dispozici je verze pro PocketPC i pro Smartphone zařízení
 • Aplikace je šířena jako freeware.

Aplikaci si můžete stáhnout přímo ze stránek autora jak ve verzi pro Pocket PC, tak i Smartphone.
reklama
Nejnovější články
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala