reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Messenger se stává nezávislým

, , aktualita
Messenger se stává nezávislým
Facebook změnil pravidla pro používání Messengeru pro Android a iOS, už nemusíte mít nainstalovanou aplikaci Facebook, abyste si mohli dopisovat s přáteli, ani nemusíte mít účet na Facebooku.
Messenger se stává nezávislým
V USA, Kanadě, Peru a Venezuele již tento vývojový krok aplikace Messenger podstoupila. Další státy jsou na řadě. Messenger nyní bude sloužit k psaní si s přáteli, kteří jsou na Facebooku, aniž byste vy museli mít účet na Facebooku.

Někomu se může zdát, že se jedná o nějaký módní výstřel nebo další nedůležitou zprávu, ale ve skutečnosti se jedná o promyšlený tah. Facebook nejdříve představil Messenger jako součást aplikace Facebooku, když se ale ukázalo, že jej nikdo nechtěl používat, což je pro rozvoj nové sítě zásadní, Messenger se stal jedinou možností, jak si s někým psát na Facebooku přes mobil nebo tablet, když jste chtěli používat aplikaci Facebooku.

Najednou začala síť růst, dnes má 700 milionů aktivních uživatelů, což je zhruba jedna polovina všech aktivních uživatelů Facebooku. Jak přilákat další uživatele? Co třeba odstranit závislost na Facebooku, ale přitom ponechat možnost komunikovat s tamějšími uživateli?

To může být správná cesta, protože hodně lidí nechce mít účet na Facebooku kvůli ochraně soukromí, ale přitom chce být v kontaktu s uživateli této rozsáhlé sítě. Navíc Messenger má ještě další plány, které z něj udělají víc než jen sociální síť. Například ho chce používat na komunikaci místo mailu, a to i například v situacích, kdy si objednáváte zboží.

Další výhoda Messengeru je, že nemusíte používat "žravou" hlavní aplikaci, která dokáže zamotat hlavu uživatelům low-endových telefonů, protože zabere velkou část úložiště a RAM. To lze ale vyřešit i jiným způsobem, pokud se obejdete bez notifikací, můžete si jednoduše spustit mobilní Facebook přes prohlížeč a zbavíte se jak hlavní aplikace Facebooku, tak i Messengeru, pokud nejste jeho příznivci.

Zdroj: PCWorld