www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz obviněn z užití dalších 8 zařízení falšujících emise dieselů

Mercedes-Benz obviněn z užití dalších 8 zařízení falšujících emise dieselů
, , aktualita
Aféra Dieselgate stále neskončila a jak to vypadá, některé automobilky možná instalovaly podvodná zařízení do svých aut i po vypuknutí aféry. Nyní se našlo dalších 8 zařízení v Mercedesu z roku 2016, tedy rok po skandálu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz čelí dalšímu nařčení z falšování emisí svých naftových vozů. Aféru Dieselgate odstartoval sice Volkswagen v září 2015, ale zjistilo se, že jde o běžnou praxi napříč téměř všemi automobilkami a Mercedes (Daimler) byl jednou z firem, která byla pokutami postižena nejvíce. V září 2020 přistoupila v USA na zaplacení vyrovnání ve výši 1,5 mld. USD (32,6 mld. Kč v dnešním kurzu). Německá environmentální skupina Deutsche Umwelthilfe (DUH) nicméně Mercedes, resp. jeho mateřskou společnost Daimler, obviňuje znovu.
 
Mercedes-Benz třídy E
ilustrační obrázek, autor: Charles [CC BY-NC-SA 2.0], přes Flickr
 
Ve voze Mercedes-Benz E350d z roku 2016 totiž mělo být objeveno dalších 8 zařízení, které ovlivňovaly chod motoru a jeho emise. Dle DUH se tak emise oxidů dusíku mohly v praxi dostat o 500 % nad povolený limit. Šest z těchto osmi zařízení se týká systému SCR, tedy toho, který má pomáhat snižovat emise NOx. Dvě z nich začaly upravovat práh pro aktivaci SCR (vstřikování močoviny) už po ujetí 1 % projektované životnosti vozu, tedy po pouhých pár tisících km. Zde je ale otázkou, zda šlo o záměrné šachování s emisemi nebo o to, že si zajetý motor možná vystačí s menšími dávkami pro dosažení stejného výsledku a jde tedy o normální chování (toto berte pouze jako nápad, co by za tím také mohlo být).
 
Další pak upravovala toto množství zhruba po 20 %. Množství vstříknutého AdBlue se také měnilo v režimu Sport. DUH dále podotýká, že se problém bude pravděpodobně týkat všech vozů Mercedes se stejným motorem. Co bude výsledkem těchto obvinění, kolik z nich se prokáže jako opravdu záměrné falšování emisí, to ale ukáže až čas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů