Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Mediatek vydá konkurenta Snapdragonu 800 a 805

, , aktualita
Mediatek vydá konkurenta Snapdragonu 800 a 805
Na trhu s čipsety se zřejmě v letošním roce dočkáme velkého souboje. Společnost Mediatek se prozatím vždy zaměřovala na levnější řešení a ve vlajkových modelech výrobců chyběla. Nyní však pracuje na výkonném čipsetu s 8 jádry Cortex.
Mediatek vydá konkurenta Snapdragonu 800 a 805
O příchodu nových jader Cortex-A17 jsme Vás již informovali a nyní si představíme první hotový produkt. Na svědomí jej má společnost Mediatek, která je známá především v Asii, avšak i zde v Evropě lze její čipsety nalézt v některých zařízeních. Její novinka si navíc bere na mušku etalon mobilních čipsetů, platformu Snapdragon od konkurenčního Qualcommu.

Novinka si nese označení Mediatek MT6595 a jejím pouzdře bude připravena čtveřice jader Cortex-A17 s frekvencí v rozmezí 2,2-2,5 GHz doplněná o čtveřici jader Cortex A7 na frekvenci 1,7 GHz. K jejich přepínání bude využita jak technologie big.LITTLE, tak HMP. Jinými slovy bude čipset spínat a vypínat počet jader dle potřeby a v různých kombinacích, včetně možnosti zapnout všechna jádra najednou. Podobné technologie využívá i společnost Samsung ve svých čipsetech Exynos 5.

Grafické výpočty obstará grafika Rogue PowerVR Series6 a její výkon v součinnosti se zbytkem čipsetu dovolí přehrávání i nahrávání 4K videa, tedy 3840 x 2160 pixelů. Kromě toho přibude podpora kodeku H.265, což by Mediateku mohlo zajistit papírové prvenství při nasazení na trh. Neméně důležitou funkcí má být také podpora LTE, avšak kategorie čili rychlost přenosu není zatím upřesněna.

Datum uvedení čipsetu Mediatek MT6595 na trh zatím není známo, avšak Snapdragon 805 má dorazit již za pár měsíců a lze předpokládat, že Mediatek bude chtít stihnout podobné období. Ostatně již nyní zasílá první revize tohoto čipsetu výrobcům spotřební elektroniky.

Zdroj: Engadget, Svět mobilně
reklama