www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech

Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
, , aktualita
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v některých městech je cyklistika naprosto normální součástí dopravy, do mnoha jiných se teprve dostává. Hodně tomu napomáhá bike-sharing, kdy si za mírný poplatek půjčíte kolo na jednom místě a na druhém ho vrátíte. Nemusíte jej kupovat a starat se o to, aby vám ho přes den nebo noc někdo neukradl. I u nás se tyto služby začínají hodně rozmáhat, příkladem je např. společnost Nextbike nebo Rekola. Poněvadž je těchto společností více a roste počet stojanů i lidí využívající tyto služby, budou nové verze mobilní aplikace Mapy Google obsahovat i informace o stanicích, kde jsou kola ponechána (zatím je však nutné je manuálně vyhledat).
 
Bike-sharing Nextbike v Ostravě
 
Aplikace i ukáže, kolik kol zde je a jaká je volná kapacita. Zjistíte tedy, zda tu bude kolo k půjčení, ale také to, zda bude v cílové destinaci místo k vrácení. Google testoval tuto funkci v New Yorku v loňském roce a nyní se dostává do 24 dalších měst v 16 zemích. Česká republika mezi nimi zatím není, ale Google plánuje postupné rozšiřovaní počtu měst. Zatím se to z těch bližších týká např. Berlína, Vídně, Budapešti nebo Varšavy.
 
Google Mapy bike-sharing
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová Honda Jazz představena, bude jen v hybridu Nová Honda Jazz představena, bude jen v hybridu
Malé městské vozítko Honda Jazz, které se proslavilo vynikajícím obestavěním vnitřního prostoru, přichází ve své čtvrté generaci. Tentokrát bude k dispozici už jen v ekologické verzi s hybridním pohonem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
20.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře