MacBook Pro Retina přijde s grafikou Iris Pro

MacBook Pro Retina přijde s grafikou Iris Pro
, , aktualita
Nová verze notebooku MacBook Pro s displejem s rozlišením Retina má přijít s procesory Intel Haswell, které nabídnou grafická jádra GT3. Jde tedy o nové integrované grafiky Intel, jež bychom dnes již měli označovat jako Iris a Iris Pro.reklama
Již dříve Apple ohlásil, že čtvrtá generace procesorů Haswell se dostane nejdříve do tenkých notebooků MacBook Air, kde by měly vylepšit výkon i výdrž na baterie, která je u těchto mobilních modelů velmi důležitá. Bylo tedy jen otázkou času, kdy Apple oznámí přechod na Haswell také u své hlavní třídy 15" notebooků MacBook Pro. Ty mají být již testovány s novými procesory Intel.

MacBook Pro s displejem Retina tak mají využít procesory označované jako Haswell-GT3, jež kombinují čtyři jádra x86, 6 MB L3 cache a také integrované grafické jádro s celkem 40 shaderovými jednotkami, což je dvojnásobný počet oproti normálním jádrům v moderních procesorech Haswell (GT2).

Takový výkon má stačit na "nakrmení" vysokého rozlišení Retina, a tak už prý nebude zapotřebí využívat samostatné grafické čipy, jako jsou NVIDIA GeForce GT 650M u první generace MacBook Pro s Retinou. To bezesporu vyvolá úsměv na tváři Intelu, zatímco NVIDIA či potažmo AMD už z toho samozřejmě veselé nebudou. Otázkou také je, jak moc budou tratit samotní uživatelé, neboť i když můžeme od Iris Pro očekávat slušný výkon, ten se těžko vyrovná rychlejším samostatným mobilním grafikám. Nicméně na potvrzení této zprávy si ještě počkejme, neboť je možné, že vedle Iris Pro tu bude ještě samostatné GPU.

Již brzy by se tedy měl na trh dostat 15" MacBook Pro s procesorem Intel Core i7-4950HQ se čtyřmi jádry (2,4 až 3,6 GHz), 6 MB L3 cache a grafikou Iris Pro 5200. Zda vedle ní bude i nějaká jiná, to zatím není jasné.

Zdroj: MacRumors

Apple MacBook Pro ME294CZ/A
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple MacBook Pro ME864CZ/A
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple MacBook Pro ME865CZ/A
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM
Nové OnePlus 5 rozhodně nezapře designovou inspiraci iPhonem, ve srovnání s ním je však znatelně levnější. Svými parametry smartphone snad veškerou konkurenci, pod kapotu totiž dostal Snapdragon 835 a aaž 8GB RAM.
20.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Dvoudisplejový YotaPhone 3 neboli Yota 3 se začíná odhalovat Dvoudisplejový YotaPhone 3 neboli Yota 3 se začíná odhalovat
Z Ruska brzy přijde už třetí generace smartphonu YotaPhone, který by měl být opět vybaven dvěma displeji. Kromě hlavního panelu bude mít sekundární e-ink displej na zadní straně. Nyní se na internet dostávají detaily o ceně a výbavě.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kdo získal ocenění Mobilní aplikace roku 2017? Projděte si výsledky Kdo získal ocenění Mobilní aplikace roku 2017? Projděte si výsledky
Tento týden proběhlo vyhlášení dalšího ročníku ocenění Mobilní aplikace roku. Absolutním vítězem se stala Smart Banka, speciální ocenění potom získaly tituly Stream.cz a Nevolejte.cz.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Šestipalcový Alcatel A3 XL zamířil na český na trh Šestipalcový Alcatel A3 XL zamířil na český na trh
Velký, ale přesto docela levný. Na český trh vstoupil phablet Alcatel A3 X, který stojí přibližně pět tisíc korun. Bohužel tomu odpovídá také výbava, i když velikost operační paměti je nakonec vyšší, než výrobce původně uváděl.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Dell nabízí už sedm notebooků s Ubuntu Dell nabízí už sedm notebooků s Ubuntu
Dell opět aktualizoval a rozšířil svou nabídku pracovních notebooků v tzv. Developer Edition, která je vybavena linuxovou distribucí Ubuntu. V nabídce jsou především mobilní pracovní stanice Precision.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik