www.svetmobilne.cz
>
>
>

LG začalo s výrobou 6" ohebných OLED

LG začalo s výrobou 6" ohebných OLED
, , aktualita
Společnost LG Electronics soutěžící se Samsungem i na poli OLED displejů určených mobilním zařízením, začala s výrobou ohebných panelů tohoto typu, které by se tedy již zanedlouho mohly objevit ve finálních produktech.
K oblíbeným
reklama
A mohou to být právě produkty podobné nedávno představenému Samsung Galaxy Round, který má na rozdíl od nových iPhone displej prohnutý již od výroby. Nové displeje OLED od LG Electronics nejsou tedy založeny na skleněném panelu, ale ohebném průhledném plastu a kryté jsou rovněž ohebným filmem.

Díky tomu jsou pouze 0,44 mm tlusté, což je řadí ve své kategorii mobilních displejů na první místo. A krom toho jsou také ve své kategorii nejlehčí, neboť 6" displej váží pouze 7,2 gramu. To vše by se mělo odrazit v parametrech výsledných produktů, i když je jasné, že rozdíly v tomto případě budou velmi malé.

Nové displeje se ale neuplatní pouze v mobilních zařízeních, ale také v automobilovém průmyslu, oděvnictví a posléze, až budou vyráběny i větší modely, také v tabletech. Dle svých vlastních slov se firma LG chce již v příštím roce ujmout vedení ve výrobě nových typů zařízení, která budou využívat ohebné displeje.

Firma LG Electronics také nezapomněla připomenout své minulé úspěchy, jako je první 6" displej s technologií elektronického papíru (EPD) z března minulého roku a v tom letošním na CES představila také zaoblený 55" televizor s displejem OLED. Ohebné displeje mají přitom před sebou dle analytiků z IHS Display Bank zářnou budoucnost. Dle očekávání vzrostou v roce 2016 tržby z jejich prodejů celosvětově na 1,5 miliardy USD a o tři roky později to bude dokonce 10 miliard.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala