Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V10 s Nova Launcherem trpí zvláštní, ale závážnou bezpečnostní chybou

15.2.2016, Jan Pánek, aktualita
Pokud má uživatel na svém LG V10 nainstalovaný Nova Launcher, útočníkovi může stačit pouze 30 vteřin, aby mohl převzít kontrolu nad celým zařízením. Naštěstí se proti tomu lze celkem jednoduše bránit.
LG V10 je momentální špička od LG, nicméně trpí vcelku bizarní chybou - nedá se tedy říct, že tou chybou trpí přímo telefon, jedná se o kombinaci telefonu a Nova Launcheru. Ten má totiž jinak postavená nastavení systému.

Normální nastavení od LG potřebuje k nastavení důležitých bezpečnostních údajů potvrzení heslem. U Nova Launcheru to lze ale šikovně obejít. Stačí si na ploše vytvořit widget "Activities", který vytváří zkratku nějaké funkce. V tomto případě lze ale zvolit funkce "com.lge.fingerprintsetting", pod kterou se skrývá možnost přidat další otisk prstu.

LG V10 podporuje až 4 otisky prstů, které nejenže odemknou telefon, ale mají přístup do různých zabezpečených částí telefonu. Útočník potom může dělat s telefonem v podstatě cokoliv. Pokud máte Nova Launcher a LG V10, existuje velmi jednoduché řešení.

Jednou možností je pochopitelně zbavit se Nova Launcheru. Naštěstí to není nutností, protože LG V10 povolí nastavit maximálně 4 otisky prstů. Pokud si je tedy nastavíte čtyři, potenciálnímu útočníkovi se nepodaří přidat pátý otisk.

LG V10 je velmi oblíbený telefon (na poměry LG) a Nova Launcher je zase populární alternativní launcher. Proto je pravděpodobné, že existuje celkem hodně napadnutelných telefonů. Větší problém by ale byl, kdyby se stejný problém opakoval i na vlajkové lodi - modelu LG G5 -, která je za humny a u které se očekávají podobné parametry jako u LG V10.

Zdroj: AndroidAuthority
reklama