Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

LG G2 Mini bude představeno na MWC v Barceloně

, , aktualita
LG G2 Mini bude představeno na MWC v Barceloně
Ani LG se neubrání současnému trendu a již za nedlouho představí zmenšenou verzi svojí vlajkové lodě LG G2. Výrobce prozatím uvolnil pouze fotografii a ohledně HW specifikací je skoupý na slovo. Pojďme si tedy trochu zaspekulovat.
LG G2 Mini bude představeno na MWC v Barceloně
Fakt, že zmenšená verze vlajkového modelu může zásadně navýšit prodeje, už pochopili prakticky všichni výrobci mobilních telefonů. Jediný, kdo prozatím trochu přešlapoval na místě, byla společnost LG. Již 24. února však dojde ke změně, neboť bude představen LG G2 Mini.
LG G2 Mini oficiálně potvrzeno výrobcem


Společnost prozatím na Facebooku uvolnila pouze první fotografii bez hardwarových specifikací, avšak ze snímku lze vyčíst základní informace a internetem již kolují první nepotvrzené parametry telefonu. Na co se lze u G2 Mini těšit?

Zcela jistě můžeme u zmenšené verze očekávat stejné funkce a tlačítka, jako u jeho většího sourozence. Na mysli mám především tlačítko pro zapnutí a dvoj-klávesu hlasitosti, kterou LG umístilo na zadní stranu přístroje. Velmi pravděpodobně také můžeme mluvit o nasazení poslední verze Androidu Kitkat 4.4.2.
Současný vlajkový model LG G2 (klikněte pro aktualizaci)


V rovině spekulací je prozatím bohužel většina ostatních hardwarových specifikací. Z fotografie lze poměrově odhadnout velikost úhlopříčky displeje mezi 4,3-4,5“. Rozlišení displeje, typ čipsetu, velikost interní paměti či velikost senzoru fotoaparátu pak záleží směru, kterým se LG hodlá vydat.

Současný trend mini verzí je znamení poněkud horších parametrů, tedy 720p displejů, slabších čipsetů Snapdragon 200/400, 16 GB paměti bez možnosti rozšíření či senzorech fotoaparátů s rozlišením pod 10 MPx.

Na druhou stranu tu máme Sony Xperia Z1 Compact, kde se v malém těle nachází prakticky to nejlepší na trhu a je možné, že LG G2 Mini bude chtít této japonské novince konkurovat. Pak bychom mohli očekávat 1080p displej, Snapdragon 800/805, čtečku MicroSD a fotoaparát v rozmezí 13-16 MPx.

Jakou cestu si zvolilo LG pro svou „mini“ novinku se dozvíme již za méně jak dva týdny.

Zdroj: Facebook
reklama